gtk20 1.3.0 - en to wa translation catalogue (456 entries)

en: A GdkImage to display
wa: Ene imådje GdkImage a håyner

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
wa: Ene imådjete pol purnea «åd fwait». Si nén defini, c' est metou a gtk_window_get_default_icon_list()

en: A named icon to use as the logo for the about box.
wa: Ene imådjete avou on no, a-z eployî dins l' purnea «åd fwait».

en: A palette of named colors for use in themes
wa: Ene palete di coleurs avou leu nos, po-z eployî dins les tinmes

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
wa: On tecse court ki pout esse eployî pås botons del bår ås usteyes.

en: A tooltip for this action.
wa: Ene racsegne po ciste accion ci.

en: A unique name for the action.
wa: On no unike po l' accion.

en: Accelerator Mode
wa: Môde di rascourti

en: Accelerator key
wa: Tape di rascourti

en: Accept focus
wa: Accepter l' focusse

en: Accepts tab
wa: Accepter les tabulåcions

en: Action
wa: Accion

en: Active
wa: En alaedje

en: Active item
wa: Cayet do moumint

en: Alignment
wa: Aroymint

en: Angle
wa: Inglêye

en: Animation
wa: Animåcion

en: Arrow direction
wa: Sinse del fletche

en: Artists
wa: Årtisses

en: Attributes
wa: Atributs

en: Authors
wa: Oteurs

en: Background color
wa: Coleur di fond

en: Background color as a GdkColor
wa: Coleur di fond come valixhance GdkColor

en: Background color as a string
wa: Coleur di fond come ene tchinne di tecse

en: Background color name
wa: No del coleur di fond

en: Bar style
wa: Stîle del bår

en: Border width
wa: Lårdjeur del boirdeure

en: Buffer
wa: Tampon

en: Button spacing
wa: Espåçmint des botons

en: Can default
wa: Pout esse prémetou

en: Case sensitive
wa: Diferince po ptitès et grandès letes

en: Child
wa: Efant

en: Clickable
wa: Clitchåve

en: Color of the selection box
wa: Coleur pol boesse di tchoezixhaedje

en: Color of unvisited links
wa: Li coleur des loyéns nén co vizités

en: Color of visited links
wa: Li coleur des loyéns ddja vizités

en: Color with which to draw error-indication underlines
wa: Li coleur a-z eployî po fé les sorlignaedjes des flotches

en: Color with which to draw insertion cursor
wa: Coleur do cursoe di stitchaedje

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
wa: Coleur pol deujhinme cursoe di stitchaedje, po l' aspougnaedje di tecse ki maxhe les sins droete-a-hintche eyet hintche-a-droete

en: Colorspace
wa: Espåce di coleurs

en: Column Spacing
wa: Espåçmint des colones

en: Column spacing
wa: Espåçmint des colones

en: Columns
wa: Colones

en: Comments about the program
wa: Rawetes åd fwait do programe

en: Comments string
wa: Tchinne di rawete

en: Copyright information for the program
wa: Informåcion so ls abondroets do programe

en: Copyright string
wa: Tchinne di copyright

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
wa: Gråces po les ratourneus. Cisse tchinne chal doet esse metowe come ratournåve.

en: Current Color
wa: Coleur do moumint

en: Current Page
wa: Pådje do moumint

en: Current text of the buffer
wa: Li tecse dins l' tampon pol moumint

en: Current width of the column
wa: Li lårdjeur do moumint del colone

en: Cursor Blink
wa: Gligntant cursoe

en: Cursor Blink Time
wa: Tins di gligntaedje do cursoe

en: Cursor Position
wa: Eplaeçmint do cursoe

en: Cursor Visible
wa: Veyåve cursoe

en: Cursor color
wa: Coleur do cursoe

en: Cursor position
wa: Eplaeçmint do cursoe

en: Cursor theme name
wa: No do tinme des cursoes

en: Cursor theme size
wa: Grandeu des cursoes do tinme

en: Custom palette
wa: Palete da vosse

en: Custom tabs for this text
wa: Linwetes da vosse pol tecse

en: Day
wa: Djoû

en: Decorated
wa: Gåyoté

en: Default Display
wa: Prémetou håynaedje

en: Default Height
wa: Hôteur prémetowe

en: Default Page Setup
wa: Prémetou apontiaedje del pådje

en: Default Spacing
wa: Prémetou espåçmint

en: Default Width
wa: Lårdjeur prémetowe

en: Default file chooser backend
wa: Prémetou moteur tchoezixheu di fitchîs

en: Deletable
wa: Disfaçåve

en: Destroy with Parent
wa: Distrure avou l' parint

en: Detail
wa: Detay

en: Displace focus
wa: Displaecî l' focusse

en: Documenters
wa: Documinteus

en: Double Click Distance
wa: Distance pol dobe clitchaedje

en: Double Click Time
wa: Tins pol dobe clitchaedje

en: Draw
wa: Dessiné

en: Editable
wa: Aspougnåve

en: Enable Animations
wa: Mete en alaedje les animåcions

en: Enable Popup
wa: Mete en alaedje les aspitants menus

en: Error underline color
wa: Coleur pol sorlignaedje des flotches

en: Events
wa: Evenmints

en: Extra widget
wa: Ahesse di rawete

en: File System Backend
wa: Sopoirt di sistinme di fitchîs

en: Filename
wa: No do fitchî

en: Filename to load and display
wa: No d' fitchî a tcherdjî et a håyner

en: Fill
wa: Rimpli

en: Filter
wa: Passete

en: Font
wa: Fonte

en: Font Name
wa: No del fonte

en: Font description as a PangoFontDescription struct
wa: Discrijhaedje del fonte (structeure PangoFontDescription)

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
wa: Discrijhaedje del fonte come ene tchinne, eg: «Sans Italic 12»

en: Font family
wa: Famile del fonte

en: Font family set
wa: Famile del fonte en alaedje

en: Font name
wa: No del fonte

en: Font options
wa: Tchuzes del fonte

en: Font points
wa: Ponts del fonte

en: Font resolution
wa: Finté del fonte

en: Font scale
wa: Schåle del fonte

en: Font scaling factor
wa: Facteur di schåle del fonte

en: Font size
wa: Grandeu del fonte

en: Font size in Pango units
wa: Grandeu del fonte en unités di Pango

en: Font size in points
wa: Grandeu del fonte (e ponts)

en: Font size set
wa: Grandeu del fonte en alaedje

en: Font stretch
wa: Lårdjeur del fonte

en: Font stretch set
wa: Lårdjeur del fonte en alaedje

en: Font style
wa: Stîle del fonte

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
wa: Stîle del fonte come on stîle pango (PangoStyle), eg: PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
wa: Stîle del fonte en alaedje

en: Font variant
wa: Variante del fonte

en: Font variant set
wa: Variante del fonte en alaedje

en: Font weight
wa: Pwès del fonte

en: Font weight set
wa: Pwès del fonte en alaedje

en: Foreground color
wa: Coleur di dvant

en: Foreground color as a GdkColor
wa: Coleur di dvant come valixhance GdkColor

en: Foreground color as a string
wa: Coleur di dvant come ene tchinne di tecse

en: Foreground color name
wa: No del coleur di dvant

en: GTK Modules
wa: Modules GTK

en: GdkPixbufAnimation to display
wa: Animåcion GdkPixbufAnimation a håyner

en: Gravity
wa: Gravité

en: Group
wa: Groupe

en: Group ID
wa: ID do groupe

en: Has default
wa: Est l' prémetou

en: Headers Visible
wa: Tiestires veyåves

en: Height
wa: Hôteur

en: Height request
wa: Dimande di hôteur

en: Hide if empty
wa: Catchî si vude

en: Horizontal Alignment
wa: Aroymint di coûtchî

en: Horizontal Scroll Arrow Length
wa: Longueur del fletche pol bår acinseur di coûtchî

en: Horizontal Tab Border
wa: Boird des linwetes di coûtchî

en: Horizontal alignment
wa: Aroymint di coûtchî

en: Horizontal alignment for child
wa: Aroymint di coûtchî po l' efant

en: Horizontal options
wa: Tchuzes di coûtchî

en: Horizontal scale
wa: Schåle di coûtchî

en: How to draw the input method preedit string
wa: Kimint dessiner l' tchinne di tecse k' est tapêye dins l' metôde d' intrêye, divant d' l' evoyî å programe

en: How to draw the input method statusbar
wa: Kimint dessiner l' båre d' estat del metôde d' intrêye

en: How to draw the toolbar
wa: Kimint dessiner l' bår ås usteyes

en: IM Preedit style
wa: Stîle tapaedje del metôde d' intrêye

en: IM Status style
wa: Stîle d' estat del metôde d' intrêye

en: Icon
wa: Imådjete

en: Icon Name
wa: No d' l' imådjete

en: Icon Sizes
wa: Grandeu des imådjetes

en: Icon Theme Name
wa: No do tinme des imådjetes

en: Icon for this window
wa: L' imådjete po ci purnea chal

en: Icon name
wa: No d' l' imådjete

en: Icon set
wa: Eshonna d' imådjetes

en: Icon set to display
wa: Eshonna d' imådjetes a håyner

en: Icon size
wa: Grandeu d' l' imådjete

en: Icon size set
wa: Grandeu d' l' imådjete metowe

en: Icon spacing
wa: Espåçmint des imådjetes

en: Icon widget
wa: Ahesse imådjete

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
wa: Si metou a VRAIY, li purnea n' a pont d' grandeu minimom. Mete çouci a VRAIY est 99% des côps ene måle idêye

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
wa: Si VRAIY, li purnea est modå (les ôtes purneas n' ont nén l' focusse tant k' ci-chal est en alaedje)

en: If TRUE, users can resize the window
wa: Si VRAIY, les uzeus polèt candjî l' grandeu des purneas

en: If the insertion cursor is shown
wa: Definixhe si l' cursoe di stitchaedje est veyåve ou nén

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
wa: Definixhe ci ç' purnea chal ooet esse distrût cwand l' parint est distrût

en: Image
wa: Imådje

en: Image position
wa: Plaeçmint d' l' imådje

en: Image spacing
wa: Espåçmint des imådjes

en: Image widget
wa: Ahesse imådje

en: Image/label border
wa: Boirdeure imådje/etikete

en: Indent
wa: Ritrait

en: Inner Border
wa: Divintrin boird

en: Invisible
wa: Nén veyåve

en: Invisible character
wa: Caractere nén veyåve

en: Job Name
wa: No del bouye

en: Justification
wa: Djustifiaedje

en: Key Theme Name
wa: No do tinme di tapes

en: Label
wa: Etikete

en: Language
wa: Lingaedje

en: Left Margin
wa: Mådje di hintche

en: Left margin
wa: Mådje di hintche

en: Left, right, or center justification
wa: Djustifiaedje a hintche, a droete oudonbén å mitan

en: Limit
wa: Limite

en: List of authors of the program
wa: Djivêye des oteurs do programe

en: List of currently active GTK modules
wa: Djivêye des modules GTK en alaedje pol moumint

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
wa: Djivêye des grandeus po les imådjetes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...

en: List of people documenting the program
wa: Djiveye des djins k' on fwait li documintåcion do programe

en: List of people who have contributed artwork to the program
wa: Djivêye des djins k' ont contribouwé å programe avou d' l' ovraedje årtistike

en: Location
wa: Eplaeçmint

en: Logo
wa: Imådjete

en: Logo Icon Name
wa: No d' l' imådjete

en: Lower
wa: Bas

en: Margin
wa: Mådje

en: Marked up text to render
wa: Tecse a håyner e sorbriyance

en: Markup
wa: Sorbriyance

en: Max Size
wa: Grandeu macsimom

en: Maximum Value
wa: Valixhance macsimom

en: Maximum Width
wa: Lårdjeur macsimom

en: Maximum X
wa: X macsimom

en: Maximum Y
wa: Y macsimom

en: Maximum allowed width of the column
wa: Li pus grande lårdjeur kel colone pout aveur

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
wa: Distance macsimom inte deus clitchs po k' i soeyexhe veyous come on dobe clitchaedje (e picsels)

en: Maximum length
wa: Longeu macsimom

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
wa: Li nombe macsimom di caracteres po ciste intrêye chal. Zero s' i n' a pont d' macsimom.

en: Maximum possible X value
wa: Valixhance macsimom possibe po X

en: Maximum possible value for Y
wa: Valixhance macsimom possibe po Y

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
wa: Tins macsimom inte deus clitchs po k' i soeyexhe veyous come on dobe clitchaedje (e milisegondes)

en: Message Buttons
wa: Botons di messaedje

en: Message Type
wa: Sôre di messaedje

en: Metric
wa: Metrike

en: Minimum Key Length
wa: Longeu minimom del clé

en: Minimum Value
wa: Valixhance minimom

en: Minimum Width
wa: Lårdjeur minimom

en: Minimum X
wa: X minimom

en: Minimum Y
wa: Y minimom

en: Minimum allowed width of the column
wa: Li pus ptite lårdjeur kel colone pout aveur

en: Minimum child height
wa: Hôteur minimom di l' efant

en: Minimum child width
wa: Lårdjeur minimom di l' efant

en: Minimum possible value for X
wa: Valixhance minimom possibe po X

en: Minimum possible value for Y
wa: Valixhance minimom possibe po Y

en: Modal
wa: Modå

en: Mode
wa: Môde

en: Model
wa: Modele

en: Month
wa: Moes

en: Name
wa: No

en: Name of default font to use
wa: No del prémetowe fonte a-z eployî

en: Name of file system backend to use
wa: No do sopoirt di sistinme di fitchîs a-z eployî

en: Name of icon theme to use
wa: No do tinme des imådjetes a-z eployî

en: Name of key theme RC file to load
wa: No do fitchî RC (apontiaedje di tinme) di tapes a tcherdjî

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
wa: Li no do prémetou moteur di tchoezixheu di fitchîs a-z eployî

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
wa: No do tinme des cursoes a-z eployî, ou NULL po-z eployî l' prémetou tinme

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
wa: No del famile del fonte, eg Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of the printer
wa: No del sicrirece

en: Name of the themed icon for this window
wa: No d' l' imådjete do tinme po ci purnea chal

en: Name of theme RC file to load
wa: No do fitchî RC (apontiaedje di tinmes po gtk) a tcherdjî

en: Number of Channels
wa: Nombe di canås

en: Number of Pages
wa: Nombe di pådjes

en: Number of columns
wa: Nombe di colones

en: Number of columns to display
wa: Li nombe di colones a håyner

en: Numeric
wa: Limerike

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
wa: Eplaeçmint e hôteur pa rapoirt al roye di båze pol tecse (å dzo del roye si l' valixhance est negative)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
wa: Eplaeçmint e hôteur pa rapoirt al roye di båze pol tecse (å dzo del roye si l' valixhance est negative), en unités Pango

en: Orientation
wa: Plaeçmint

en: Overwrite mode
wa: Môde sipotchaedje

en: Page
wa: Pådje

en: Page Setup
wa: Apontiaedje del pådje

en: Page Size
wa: Grandeu del pådje

en: Palette to use in the color selector
wa: Palete a-z eployî pol tchoezixheu di coleurs

en: Paragraph background color
wa: Coleur di fond do hagnon

en: Paragraph background color as a (possibly unallocated) GdkColor
wa: Coleur di fond do hagnon d' tecse, come valixhance GdkColor

en: Paragraph background color as a string
wa: Coleur di fond do hagnon d' tecse, come ene tchinne di tecse

en: Paragraph background color name
wa: No del coleur di fond do hagnon

en: Parent widget
wa: Ahesse parint

en: Pattern
wa: Patron

en: Pixel size
wa: Grandeu e picsels

en: Pixels
wa: Picsels

en: Pixels Above Lines
wa: Picsels å dzeu des royes

en: Pixels Below Lines
wa: Picsels å dzo des royes

en: Pixmap
wa: Imådje picsmap

en: Position
wa: Eplaeçmint

en: Preview text
wa: Vey tecse divant

en: Preview widget
wa: Ahesse di préveyaedje

en: Printer
wa: Sicrirece

en: Program name
wa: No do programe

en: Program version
wa: Modêye do programe

en: Resize
wa: Candjî di grandeu

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
wa: Finté po Xft, e 1024 * ponts/pôce. Oudonbén -1 po-z eployî l' prémetowe valixhance

en: Right Margin
wa: Mådje di droete

en: Right margin
wa: Mådje di droete

en: Rise
wa: Hôteur

en: Rise set
wa: Hôteur en alaedje

en: Row Spacing
wa: Espåçmint des royes

en: Row spacing
wa: Espåçmint des royes

en: Rows
wa: Royes

en: Screen
wa: Waitroûle

en: Secondary
wa: Deujhinme

en: Secondary cursor color
wa: Deujhinme coleur do cursoe

en: Selectable
wa: Tchoezixhåve

en: Selected Printer
wa: Tchoezeye sicrirece

en: Selection Bound
wa: Limite del tchuze di tecse

en: Selection Box Alpha
wa: Alfa boesse di tchoezixhaedje

en: Selection Box Color
wa: Coleur boesse di tchoezixhaedje

en: Settings
wa: Apontiaedjes

en: Shadow Type
wa: Sôre d' ombion

en: Shadow type
wa: Sôre d' ombion

en: Short label
wa: Coûte etikete

en: Show Border
wa: Mostrer l' boird

en: Show Day Names
wa: Mostrer les djoûs del samwinne

en: Show Heading
wa: Mostrer les tiestires

en: Show Icons
wa: Mostrer les imådjetes

en: Show Tabs
wa: Mostrer les linwetes

en: Show Tooltips
wa: Mostrer les racsegnes

en: Show button images
wa: Mostrer les imådjes des botons

en: Show file operations
wa: Mostrer les operåcion so les fitchîs

en: Show menu images
wa: Mostrer les imådjes ezès menus

en: Show size
wa: Mostrer l' grandeu

en: Show text
wa: Mostrer tecse

en: Size
wa: Grandeu

en: Size of icons in this toolbar
wa: Grandeu des imådjetes dins cisse bår ås usteyes

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
wa: Li grandeu a-z eployî po les cursoes, ou 0 po-z eployî l' prémetowe grandeu

en: Skip pager
wa: Passer houte do padjeu

en: Skip taskbar
wa: Passer houte del bår des bouyes

en: Sort Type
wa: Sôre di relijhaedje

en: Sort order
wa: Ôre po relére

en: Spacing
wa: Espåçmint

en: Spacing between buttons
wa: Espåçmint inte les botons

en: Spacing in pixels between the image and label
wa: Espåçmint e picsels inte les imådjes eyet l' tecse

en: Status
wa: Estat

en: Stock Icon
wa: Imådjete di båze

en: Strikethrough
wa: Båré

en: Strikethrough set
wa: Båraedje en alaedje

en: Style
wa: Stîle

en: Style of underline for this text
wa: Stîle di sorlignaedje po ci tecse chal

en: TRUE if the window should not be in the pager.
wa: VRAIY si l' purnea èn doet nén esse sol pådjeu.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
wa: VRAIY si l' purnea èn doet nén esse el bår des bouyes.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
wa: VRAIY si l' prunea doet rçure li focusse d' intrêye

en: Tab Border
wa: Boirds des linwetes

en: Tab Position
wa: Eplaeçmint del linwete

en: Tab detachable
wa: Linwete distaetchåve

en: Tab fill
wa: Rimpli l' linwete

en: Tab label
wa: Etikete del linwete

en: Tabs
wa: Linwetes

en: Tag name
wa: No d' l' etikete

en: Text
wa: Tecse

en: Text direction
wa: Sinse do tecse

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
wa: Sinse do tecse, eg del droete al hintche oudonbén del hintche al droete

en: Text of the frame's label
wa: Li tecse di l' etikete do cåde

en: Text on the progress bar
wa: Tecse sol bår d' avançmint

en: Text to render
wa: Tecse a håyner

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
wa: Li valixhance GtkIconSize ki dene li grandeu d' l' imådjete håynêye

en: The amount of space between two consecutive columns
wa: L' espåçmint inte deus colones ki s' shuvèt

en: The amount of space between two consecutive rows
wa: L' espåçmint inte deus royes ki s' shuvèt

en: The buffer which is displayed
wa: Li tampon k' est håyné

en: The buttons shown in the message dialog
wa: Les botons håynés dins l' purnea di messaedje

en: The current color
wa: Li coleur en alaedje pol moumint

en: The currently selected filename
wa: Li no do fitchî tchoezi pol moumint

en: The default display for GDK
wa: Li prémetou håynaedje po GDK

en: The default font options for the screen
wa: Les prémetowès tchuzes del fonte pol waitroûle

en: The default height of the window, used when initially showing the window
wa: Li prémetowe hôteur do purnea, pol prumî côp k' il est håyné

en: The default width of the window, used when initially showing the window
wa: Li prémetowe lårdjeur do purnea, pol prumî côp k' il est håyné

en: The desired width of the label, in characters
wa: Li lårdjeur k' on vout po l' etikete, e caracteres

en: The horizontal alignment of the label
wa: L' aroyaedje di coûtchî d' l' etikete

en: The icon name to use for the printer
wa: Li no d' l' imådjete a-z eployî pol sicrirece

en: The image
wa: L' imådje

en: The index of the current page
wa: L' indecse del pådje do moumint

en: The initial position of the window
wa: L' eplaeçmint do purnea cwand il est drovou

en: The label for the link to the website of the program. If this is not set, it defaults to the URL
wa: L' etikete pol hårdêye viè l' waibe do programe. Si ele n' est nén defineye, c' est l' hårdêye (URL) k' est eployeye

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
wa: Li tecse eployî po les menus eyet les botons ki fjhèt ciste accion ci.

en: The location of the printer
wa: L' eplaeçmint del sicrirece

en: The maximum number of items to be displayed
wa: Li nombe macsimom di cayets a mostrer

en: The maximum value of the adjustment
wa: Li valixhance macsimom di l' adjustaedje

en: The menu of options
wa: Li menu des tchuzes

en: The minimum value of the adjustment
wa: Li valixhance minimom di l' adjustaedje

en: The name of the icon from the icon theme
wa: Li no d' l' imådje, pris do tinme d' imådjetes

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
wa: Li no do programe. S' i n' est nén defini, c' est metou a g_get_application_name()

en: The name of the selected font
wa: Li no del fonte tchoezeye

en: The name of the widget
wa: Li no d' l' ahesse

en: The number of columns in the table
wa: Li nombe di colones del tåve

en: The number of columns of the pixbuf
wa: Li nombe di colones do tampon imådje

en: The number of pages in the document.
wa: Li nombe di pådjes do documint

en: The number of rows in the table
wa: Li nombe di royes del tåve

en: The number of rows of the pixbuf
wa: Li nombe di royes do tampon imådje

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
wa: L' ahesse parint di ciste ahesse chal. Doet esse ene ahesse contneu.

en: The position of the image relative to the text
wa: Li plaeçmint d' l' imådje, pa rapoirt å tecse

en: The resolution for fonts on the screen
wa: Li finté po les fontes sol waitroûle

en: The selected color
wa: Li coleur tchoezeye

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
wa: Li moes tchoezi (come on limero di 0 a 11)

en: The selected year
wa: L' anêye tchoezeye

en: The size of the icon
wa: Li grandeu d' l' imådjete

en: The sorting order of the items displayed
wa: L' ôre di relijhaedje des cayets mostrés

en: The status of the print operation
wa: L' estat d' l' imprimaedje

en: The string displayed on the child's tab label
wa: Li tecse håyné el etikete del linwete di l' efant

en: The text of the label
wa: Li tecse di l' etikete

en: The title of the color selection dialog
wa: Li tite do purnea di tchoezixhaedje del coleur

en: The title of the file chooser dialog.
wa: Li tite do purnea di tchoezixhaedje di fitchîs.

en: The title of the font selection dialog
wa: Li tite do purnea di tchoezixhaedje del fonte

en: The title of the window
wa: Li tite do purnea

en: The type of message
wa: Li sôre do messaedje a håyner

en: The type of operation that the file selector is performing
wa: Li sôre d' operacion k' est fwaite po tchoezixheu di fitchîs

en: The type of the window
wa: Li sôre do purnea

en: The value
wa: Li valixhance

en: The value of the adjustment
wa: Li valixhance di l' adjustaedje

en: The version of the program
wa: Li modêye do programe

en: The vertical alignment of the label
wa: L' aroyaedje d' astampé d' l' etikete

en: The width of the empty border outside the containers children
wa: Li lårdjeur del vude boirdeure åtoû des ahesses efants d' on contneu

en: The window gravity of the window
wa: Li gravité do prunea

en: Theme Name
wa: No do tinme

en: Title
wa: Tite

en: Title of the print job
wa: Li tite del bouye d' imprimaedje

en: Title to appear in column header
wa: Tite pol tiestire del colone

en: Toolbar Style
wa: Stîle del bår ås usteyes

en: Toolbar style
wa: Stîle del bår ås usteyes

en: Tooltip
wa: Racsegne

en: Tooltips
wa: Racsegnes

en: Underline
wa: Sorlignî

en: Underline set
wa: Sorlignaedje en alaedje

en: Unit
wa: Unité

en: Unvisited Link Color
wa: Coleur loyéns nén vizités

en: Upper
wa: Hôt

en: Urgent
wa: Urdjint

en: Use Preview Label
wa: Eployî l' etikete di prévoeyaedje

en: Use font in label
wa: Eployî fonte po l' etikete

en: Use size in label
wa: Eployî grandeu po l' etikete

en: Use underline
wa: Eployî sorlignaedje

en: User Data
wa: Dinêyes di l' uzeu

en: Value
wa: Valixhance

en: Vertical Alignment
wa: Aroymint d' astampé

en: Vertical Tab Border
wa: Boird des linwetes d' astampé

en: Vertical alignment
wa: Aroymint d' astampé

en: Vertical alignment for child
wa: Aroymint d' astampé po l' efant

en: Vertical options
wa: Tchuzes d' astampé

en: Vertical scale
wa: Schåle d' astampé

en: Visibility
wa: Veyåvisté

en: Visible
wa: Veyåve

en: Visible Window
wa: Purnea veyåve

en: Visited Link Color
wa: Coleur loyén vizité

en: Website label
wa: Etikete pol waibe

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
wa: Definixhe si l' tape di tabulåcion dene on caractere di tabulåcion ou nén

en: Whether entered text overwrites existing contents
wa: Definixhe si l' tecse tapé vént replaecî l' tecse k' egzistêye dedja ou nén

en: Whether images should be shown in menus
wa: Po decider si les imådjes si dvént håyner ezès menus

en: Whether the icon-size property has been set
wa: Si l' prôpieté grandeu d' l' imådje a stî metowe ou nén

en: Whether the label is drawn in the selected font
wa: Po decider si l' etikete est dessinêye avou l' tchoezeye fonte

en: Whether the label is drawn with the selected font size
wa: Po decider si l' etikete est dessinêye avou l' grandeu del tchoezeye fonte

en: Whether the separator is drawn, or just blank
wa: Si l' separateu est dessiné, ou leyî vude

en: Whether the window frame should have a close button
wa: Definixhe si l' cåde do purnea doet-st aveur on boton po clôre

en: Whether the window should be decorated by the window manager
wa: Definixhe si les gåyotaedjes des purneas dvént esse manaedjîs po manaedjeu di purneas

en: Whether this tag affects strikethrough
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol båraedje do tecse

en: Whether this tag affects the font family
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol famile del fonte

en: Whether this tag affects the font size
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol grandeu del fonte

en: Whether this tag affects the font stretch
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol lårdjeur del fonte

en: Whether this tag affects the font style
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol stîle del fonte

en: Whether this tag affects the font variant
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol variante del fonte

en: Whether this tag affects the font weight
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol pwès del fonte

en: Whether this tag affects the paragraph background color
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol coleur di fond do hagnon d' tecse

en: Whether this tag affects the rise
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol hôteur do tecse

en: Whether this tag affects underlining
wa: Po decider si ciste etikete a èn efet sol sorlignaedje do tecse

en: Whether this text is hidden.
wa: Definixhe si ç' tecse ci est catchî ou nén.

en: Whether to strike through the text
wa: Bårer li tecse d' ene roye åd truviè

en: Which side of the notebook holds the tabs
wa: Ké costé do calpin a les linwetes

en: Widget
wa: Ahesse

en: Widget name
wa: No d' l' ahesse

en: Width
wa: Lårdjeur

en: Width In Characters
wa: Lårdjeur e caracteres

en: Width in chars
wa: Lårdjeur e caracteres

en: Width of the border around the tab labels
wa: Lårdjeur do boird åtoû des etiketes des linwetes

en: Width of the horizontal border of tab labels
wa: Lårdjeur do boird di coûtchî des etiketes des linwetes

en: Width of the left margin in pixels
wa: Lårdjeur del mådje di hintche e picsels

en: Width of the right margin in pixels
wa: Lårdjeur del mådje di droete e picsels

en: Width of the vertical border of tab labels
wa: Lårdjeur do boird d' astampé des etiketes des linwetes

en: Width request
wa: Dimande di lårdjeur

en: Window Position
wa: Eplaeçmint do purnea

en: Window Title
wa: Tite do purnea

en: Window Type
wa: Sôre do purnea

en: Wrap mode
wa: Môde côpaedje di roye

en: X position
wa: Plaeçmint X

en: X position of child widget
wa: Plaeçmint en absisses (X) di l' ahesse efant

en: Xft DPI
wa: Finté Xft

en: Y position
wa: Plaeçmint Y

en: Y position of child widget
wa: Plaeçmint en ordonêyes (Y) di l' ahesse efant

en: Year
wa: Anêye

en: height
wa: hôteur

en: mode
wa: môde

en: visible
wa: veyåve

en: width
wa: lårdjeur
