gtk+-properties - en to tr translation catalogue (1632 entries)

en: A GdkImage to display
tr: Kösterilecek GdkImage

en: A GdkPixbuf to display
tr: Kösterilecek GdkPixbuf

en: A GdkPixmap to display
tr: Kösterilecek GdkPixmap

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
tr: Balanıñ, babanıñ soñunamı yaki başınamı sıltavlı olaraq destelengenini belirtken bir GtkPackType

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
tr: Menüniñ klavye fokusını yaqalap yaqalamağanını belgilegen bir mantıqiy qıymet

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
tr: Menüniñ yırtıp alınğan olıp olmağanını belirtken mantıqiy qıymet

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
tr: Tutquç-qutunıñ balasınıñ ilişkenmi yoqsa qopuşqanmı olğanını köstergen mantıqiy qıymet.

en: A column in the data source model to get the strings from
tr: Veriler menba modelinde tizgilerniñ alınacağı sutun

en: A hash table representation of the color scheme.
tr: Tüs taslağınıñ bir heş (hash) cedveli temsili.

en: A human-readable description of the status
tr: Durumnıñ insanca oqula bilgen tasviri

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
tr: Etiket metnine uyğulanacaq uslûp hassalarınıñ listesi

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
tr: Qılıcınıñ metnine uyğulanacaq uslûp hassalarınıñ bir listesi

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
tr: Aqqında qutusı içün bir logo. Eger tesbit etilmegen ise, gtk_window_get_default_icon_list() qıymetine ög-belgilenir

en: A name for the action group.
tr: Amel zümresi içün bir isim.

en: A named icon to use as the logo for the about box.
tr: Aqqında qutusı içün logo olaraq qullanılacaq isimlendirilgen işaretçik.

en: A palette of named colors for use in themes
tr: Temalarda qullanılmaq üzre isimlendirilgen tüsler paleti

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
tr: Piksel buferiniñ (pixbuf) piksel verilerine bir noqtacı

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
tr: Alet çubuğı dögmelerinde qullanıla bilecek daa qısqa bir etiket.

en: A string used for identifying the print job.
tr: Bastırma işini kimliklendirmek içün qullanılğan tizgi.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
tr: Metin içinde alt-sızıqlandırılacaq remizlerge teqabül etken mevamlarda _ remizleri bulunğan tizgi

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
tr: Peyda yırtılıp alınğanında pencere idarecisi tarafından kösterile bilecek bir serleva

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
tr: Bu menü yırtıp alınğanında pencere idarecisi tarafından kösterile bilecek serleva

en: A tooltip for this action.
tr: Bu amel içün bir alet-qaranesi.

en: A unique name for the action.
tr: Amel içün emsalsiz bir isim.

en: A widget to display in place of the usual expander label
tr: Adetiy kenişletici etiketiniñ yerinde kösterilecek pencereçik

en: A widget to display in place of the usual frame label
tr: Adetiy çerçive etiketiniñ yerinde kösterilecek bir pencereçik

en: Above child
tr: Balanıñ üstünde

en: Accel Group
tr: Tezleştirici Zümresi

en: Accel Path
tr: Tezleştirici Yolçığı

en: Accelerator Closure
tr: Tezleştirici Qapanması

en: Accelerator Mode
tr: Tezleştirici Tarzı

en: Accelerator Widget
tr: Tezleştirici Pencereçigi

en: Accelerator key
tr: Tezleştirici tuş

en: Accelerator keycode
tr: Tezleştirici tuş kodu (keycode)

en: Accelerator modifiers
tr: Tezleştirici başqalaştırıcıları

en: Accept focus
tr: Fokusnı qabul et

en: Accepting Jobs
tr: İşler Qabul Etile

en: Accepts PDF
tr: PDF Qabul Eter

en: Accepts PostScript
tr: PostScript Qabul Eter

en: Accepts tab
tr: Sekirmeni qabul ete

en: Action
tr: Amel

en: Action Group
tr: Amel Zümresi

en: Action area border
tr: Amel mesahası sıñırı

en: Activatable
tr: Faalleştirilebilir

en: Activates default
tr: Ög-belgilengenni qabilleştirir

en: Active
tr: Faal

en: Active item
tr: Faal unsur

en: Activity Blocks
tr: Faaliyet Blokları

en: Activity Step
tr: Faaliyet Adımı

en: Activity mode
tr: Faaliyet tarzı

en: Add tearoffs to menus
tr: Menülerge yırtıp-allarnı ekle

en: Adjustment
tr: Tadil

en: Align set
tr: Hizalama tesbitli

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Allow Async
tr: Eş-zamansız Caizdir

en: Allow Grow
tr: Ösmege İzin Ber

en: Allow Rules
tr: Cedvellerge İzin Ber

en: Allow Shrink
tr: Tarlatmağa İzin Ber

en: Allow drawing of alternating color rows
tr: Nevbetleşken tüslü saflarnı sızuvğa izin ber

en: Allow empty
tr: Boş caiz olsun

en: Alternative button order
tr: Alternativ dögme sırası

en: Alternative sort indicator direction
tr: Alternativ sıralama köstergiçi yönelişi

en: Always enable arrows
tr: Oqlarnı er zaman qabilleştir

en: Always show image
tr: Suretni er zaman köster

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
tr: Menü çubuğı kölgesi ile menü unsurları arasındaki sıñır fezasınıñ miqdarı

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
tr: Alet çubuğı kölgesi ile dögmeler arasındaki sıñır fezası miqdarı

en: Amount of space used up by arrow
tr: Oq tarafından qullanılacaq fezanıñ miqdarı

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
tr: Oq tarafından qullanılacaq fezanıñ miqdarı, menü unsurınıñ urufat ölçüsine nisbeten

en: Amount to increase child's size on either side
tr: Balalarnıñ ölçüleriniñ er eki taraftan arttırılacağı miqdar

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
tr: Balalarnıñ ölçüleriniñ üstte ve altta arttırılacağı miqdar

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
tr: Paragrafnıñ satır başı içün miqdar, piksel cınsından

en: An XML string describing the merged UI
tr: Mezc etilgen qullanıcı arayüzüni (QA) tasvir etken XML tizgisi

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
tr: Bala unsurlarnıñ tezleştirici yolçıqlarını oñaytlıca tizmek içün qullanılacaq bir tezleştirici yolçığı

en: Angle
tr: Köşe

en: Angle at which the label is rotated
tr: Etiketniñ aylandırılacağı köşe

en: Animation
tr: Canlandırma

en: Anonymous User Data Pointer
tr: Anonim Qullanıcı Verileri Noqtacısı

en: Appearance of the frame border
tr: Çerçive sıñırınıñ körünişi

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
tr: Oqnı çevrelegen kölgeniñ körünişi

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
tr: Konteynerni quşatqan kölgeniñ körünişi

en: Appears as list
tr: Liste olaraq körünir

en: Application paintable
tr: Uyğulamaca boyalanabilir

en: Application supplied widget for custom previews.
tr: Şahsiyleştirilgen ög-baquvlar uyğulamaca temin etilgen pencereçik.

en: Application supplied widget for extra options.
tr: Ziyade ihtiyariyat içün uyğulamaca temin etilgen pencereçik.

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
tr: Taydırma oqunıñ ölçüsini aşağı miqyaslamaq içün keyfiy sabit

en: Are we showing a dialog
tr: Bir dialog kösteremizmi

en: Arrow Placement
tr: Oq Yerleştirimi

en: Arrow Scaling
tr: Oq Miqyaslaması

en: Arrow Size
tr: Oq Ölçüsi

en: Arrow X Displacement
tr: Oq X Yersizleştirilmesi

en: Arrow Y Displacement
tr: Oq Y X Yersizleştirilmesi

en: Arrow direction
tr: Oq yönelişi

en: Arrow scaling
tr: Oq miqyaslaması

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
tr: Taydırma dögmesi ölçüsine nazaran oq miqyaslaması

en: Arrow shadow
tr: Oq kölgesi

en: Arrow spacing
tr: Oq boşluqlaması

en: Artists
tr: Sanatkârlar

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
tr: obey_child YAÑLIŞ olğanda aspekt nisbeti

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
tr: Qıstırma imleçiniñ sızılacağı tüs aspekt nisbeti

en: Attach Widget
tr: İlişilgen Pencereçik

en: Attributes
tr: Hassalar

en: Audible Input Feedback
tr: İşitilir Kirdi Keri Beslemesi

en: Authors
tr: Müellifler

en: Backend
tr: Arqa-uc

en: Backend for the printer
tr: Bastırıcı içün arqa-uc

en: Background color
tr: Arqa-zemin tüsü

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
tr: Bir GdkColor (belki tahsis etilmegen) olaraq arqa-zemin tüsü

en: Background color as a GdkColor
tr: Bir GdkColor olaraq arqa-zemin tüsü

en: Background color as a string
tr: Bir tizgi olaraq arqa-zemin tüsü

en: Background color name
tr: Arqa-zemin tüsü ismi

en: Background full height
tr: Arqa-zemin tam yükseklik

en: Background full height set
tr: Arqa-zemin tam yüksekligi tesbitli

en: Background set
tr: Arqa-zemin tesbitli

en: Background stipple mask
tr: Arqa-zemin noqtalı-oyma maskası

en: Background stipple set
tr: Arqa-zemin noqtalı-oyma tesbitli

en: Backward stepper
tr: Кeri adımlayıcı

en: Bar style
tr: Çubuq uslûbı

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
tr: Metin arqa-zeminini sızğanda bir maska olaraq qullanılacaq bit-haritası

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
tr: Metin ög-zeminini sızğanda bir maska olaraq qullanılacaq bit-haritası

en: Bits per Sample
tr: Nümüne başına Bit

en: Blinking
tr: Qıpuv

en: Border around the progress bar
tr: Teraqqiyat çubuğı etrafındaki sıñır

en: Border between button edges and child.
tr: Dögme uçları ve bala arasındaki sıñır.

en: Border between text and frame.
tr: Metin ve çerçive arasındaki sıñır.

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
tr: Metin ve çerçive arasındaki sıñır. inner-body uslûp hasiyetiniñ üstünden aydar.

en: Border relief
tr: Sıñır relyefi

en: Border width
tr: Sıñır kenişligi

en: Bottom Attach
tr: Tüp İlişme

en: Bottom Padding
tr: Tüp Şilteleme

en: Bottom attachment
tr: Tüp ilişik

en: Buffer
tr: Bufer

en: Button Sensitivity
tr: Dögme Hassaslığı

en: Button relief
tr: Dögme relyefi

en: Button spacing
tr: Dögme boşluqlaması

en: Can be used to add a new child to the container
tr: Konteynerge yañı bir balanı eklemek içün qullanıla bilir

en: Can change accelerators
tr: Tezleştiriciler deñiştirile bilir

en: Can default
tr: Ög-belgilengen ola bilir

en: Can focus
tr: Fokuslana bilir

en: Cancel Button
tr: Vazgeç Dögmesi

en: Caps Lock warning
tr: Büyük Arif Kiliti (CapsLock) ihtarı

en: Case sensitive
tr: Büyük-ufaq hassasiyeti

en: Cell background color
tr: Hüceyre arqa-zemini tüsü

en: Cell background color as a GdkColor
tr: Bir GdkColor olaraq hüceyre arqa-zemini tüsü

en: Cell background color as a string
tr: Hüceyre arqa-zemini tüsü tizgi olaraq

en: Cell background color name
tr: Hüceyre arqa-zemini tüs adı

en: Cell background set
tr: Hüceyre arqa-zemini tesbit etilgen

en: CellView model
tr: CellView modeli

en: Child
tr: Bala

en: Child Detached
tr: Bala Qopuşqan

en: Child Pack direction
tr: Bala Deste yönelişi

en: Child X Displacement
tr: Balanıñ X Yersizleştirilmesi

en: Child Y Displacement
tr: Balanıñ Y Yersizleştirilmesi

en: Child internal height padding
tr: Bala iç yükseklik şiltelemesi

en: Child internal width padding
tr: Bala iç kenişlik şiltelemesi

en: Child widget to appear next to the button text
tr: Dögme metniniñ yanında körünecek bala pencereçigi

en: Child widget to appear next to the menu text
tr: Menü metniniñ yanında körünecek bala pencereçigi

en: Clickable
tr: Çertilebilir

en: Climb Rate
tr: Tırmaşma Nisbeti

en: Climb rate
tr: Tırmanma nisbeti

en: Color Hash
tr: Tüs Heşi

en: Color Selection
tr: Tüs Saylamı

en: Color of the selection box
tr: Saylam qutusınıñ tüsü

en: Color of unvisited links
tr: Ziyaret etilmegen ilişimlerniñ tüsü

en: Color of visited links
tr: Ziyaret etilgen ilişimlerniñ tüsü

en: Color scheme
tr: Tüs taslağı

en: Color to use for even rows
tr: Çift satırlar içün qullanılacaq tüs

en: Color to use for odd rows
tr: Tek saflar içün qullanılacaq tüs

en: Color with which to draw error-indication underlines
tr: Hata-kösteriş alt-sızıqlarınıñ sızılacağı tüs

en: Color with which to draw insertion cursor
tr: Qıstırma imleçiniñ sızılacağı tüs

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
tr: Qarışıq soldan-sağğa hem de sağdan-solğa metinni tarir etkende ekilemci qıstırma imleçiniñ sızılacağı tüs

en: Colorspace
tr: Tüs-fezası

en: Column Spacing
tr: Sutun Boşluqlaması

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
tr: Sutun pencereçikke tahsis etilgen ziyade kenişlikten pay alır

en: Column headers respond to click events
tr: Sutun başlıqları çertme vaqialarına cevap berir

en: Column is user-resizable
tr: Sutun qullanıcı tarafından kene ölçülendirile bilir

en: Column spacing
tr: Sutun boşluqlaması

en: Column span column
tr: Sutun qarışı sutunı

en: Columns
tr: Sutunlar

en: ComboBox model
tr: ComboBox modeli

en: Command to run when displaying a print preview
tr: Bir bastıruv ög-baquvını köstergende çaptırılacak emir

en: Comments about the program
tr: Program aqqındaki şerhler

en: Comments string
tr: Şerhler tizgisi

en: Completion Model
tr: Tamamlama Modeli

en: Composite child
tr: Mürekkep bala

en: Content Padding
tr: Münderice Şiltelemesi

en: Content area border
tr: Münderice mesahası sıñırı

en: Content area spacing
tr: Münderice mesahası boşluqlaması

en: Copy target list
tr: Kopiyalama maqsat listesi

en: Copyright information for the program
tr: Progam içün telif aqqı malümatı

en: Copyright string
tr: Telif aqqı tizgisi

en: Create the same proxies as a radio action
tr: Bir radio amelniñki ile aynı proksilerni icat et

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
tr: Tercimanlarğa itibarlar. Bu tizginiñ çevirilebilir olaraq tamğalanuvı lâzim

en: Current Alpha
tr: Ağımdaki Alfa

en: Current Color
tr: Ağımdaki Tüs

en: Current Page
tr: Ağımdaki Saife

en: Current fixed width of the column
tr: Sutunnıñ ağımdaki sabit kenişligi

en: Current text of the buffer
tr: Buferdeki ağımdaki metin

en: Current width of the column
tr: Sutunnıñ ağımdaki kenişligi

en: Cursor Blink
tr: İmleç Qıpması

en: Cursor Blink Time
tr: İmleç Qıpması Vaqtı

en: Cursor Blink Timeout
tr: İmleç Qıpması Zaman Aşımı

en: Cursor Position
tr: İmleç Mevamı

en: Cursor Visible
tr: İmleç Körünir

en: Cursor color
tr: İmleç tüsü

en: Cursor line aspect ratio
tr: İmleçniñ satır aspekt nisbeti

en: Cursor position
tr: İmleç mevamı

en: Cursor theme name
tr: İmleç teması adı

en: Cursor theme size
tr: İmleç teması ölçüsi

en: Curve type
tr: Egri türü

en: Custom palette
tr: Şahsiyleştirilgen palet

en: Custom tab label
tr: Şahsiyleştirilgen ilmek etiketi

en: Custom tabs for this text
tr: Bu metin içün hususiy ilmekler

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
tr: Fokus köstergiçini sızmaq içün qullanılacaq çarpma-sızıq naqşı

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
tr: Terek körünimi ızğara sızıqlarını sızğanda qullanılacaq çarpma-sızıq naqşı

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
tr: Terek körünimi terek sızıqlarını sızğanda qullanılacaq çarpma-sızıq naqşı

en: Day
tr: Kün

en: Decorated
tr: Bezeklengen

en: Default Display
tr: Ög-belgilengen Kösterim

en: Default Height
tr: Ög-belgilengen Yükseklik

en: Default IM module
tr: Ög-belgilengen Kirdi Usulı (IM) modüli

en: Default Outside Spacing
tr: Ög-belgilengen Tış Boşluqlav

en: Default Page Setup
tr: Ög-belgilengen Saife Tesbiti

en: Default Spacing
tr: Ög-belgilengen Boşluqlav

en: Default Width
tr: Ög-belgilengen Kenişlik

en: Default command to run when displaying a print preview
tr: Bir bastıruv ög-baquvını köstergende çaptırılacak ög-belgilengen emir

en: Default file chooser backend
tr: Ög-belgilengen dosye saylavcısı arqa-ucu

en: Default print backend
tr: Ög-belgilengen bastıruv arqa-ucu

en: Delay before drop down menus appear
tr: Aşağı tüşken menüler belirmeden evelki keçikme

en: Delay before hiding a submenu
tr: Bir alt-menüni gizlemeden evelki keçikme

en: Delay before submenus appear
tr: Alt-menüler belirmeden evelki keçikme

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
tr: Menü cubuğınıñ alt-menüleri belirmeden evelki keçikme

en: Deletable
tr: Silinebilir

en: Deprecated property, use shadow_type instead
tr: Takbih etilgen hasiyet, yerine shadow_type qullanıñız

en: Destroy with Parent
tr: Baba ile yoq et

en: Detail
tr: Tafsilât

en: Details Height
tr: Tafsilât Yüksekligi

en: Details Width
tr: Tafsilât Kenişligi

en: Details height in rows
tr: Saflar cınsından tafsilât yüksekligi

en: Details width in characters
tr: Remizler olaraq tafsilâtnıñ kenişligi

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
tr: Körünim-limanınıñ etrafındaki kölgeli qutunıñ nasıl sızılğanını belgiler

en: Digits
tr: Raqamlar

en: Discrete Blocks
tr: Munfasıl Bloklar

en: Displace focus
tr: Fokusnı yersizleştir

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
tr: Taydırma çubuğınıñ muhalif ucunda ekinci bir keri oq dögmesini köster

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
tr: İlmek mesahasınıñ muhalif ucunda ekinci arqağa-doğru oq dögmesini köster

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
tr: Taydırma çubuğınıñ muhalif ucunda ekinci bir ileri oq dögmesini köster

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
tr: İlmek mesahasınıñ muhalif ucunda ekinci ilerige-doğru oq dögmesini köster

en: Display the cell
tr: Hüceyreni köster

en: Display the cell sensitive
tr: Hüceyreni hassas  köster

en: Display the standard backward arrow button
tr: Standart keri oq dögmesini köster

en: Display the standard forward arrow button
tr: Standart ileri oq dögmesini köster

en: Do overwrite confirmation
tr: Üstüne-yazma teyiti yap

en: Documenters
tr: Vesiqalandırıcılar

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
tr: Sürgü ölçüsini deñiştirme, sadece onı eñ kiçik uzunlıqqa kilitle

en: Double Arrows
tr: Çifte Oq

en: Double Click Distance
tr: Çifte Çertme Mesafesi

en: Double Click Time
tr: Çifte Çertme Vaqtı

en: Drag threshold
tr: Süyrekleme bosağası

en: Draw
tr: Sız

en: Draw Border
tr: Sıñırnı Sız

en: Draw Indicator
tr: Köstergiçni Sız

en: Draw Value
tr: Qıymetni Sız

en: Draw as radio menu item
tr: Radio menü unsurı olaraq sız

en: Draw slider ACTIVE during drag
tr: Süyrekleme esnasında sürgüni FAAL olaraq sız

en: Draw the toggle button as a radio button
tr: Döndürme dögmesini radio dögmesi olaraq sız

en: Editability set
tr: Tarir etilebilirlik tesbitli

en: Editable
tr: Tarir Etilebilir

en: Editable mode of the CellRenderer
tr: CellRenderer'niñ tarir etilebilir tarzı

en: Editing
tr: Tarir etüv

en: Ellipsize
tr: Hazıflaştır

en: Ellipsize set
tr: Hazıflaştırma tesbitli

en: Embedded
tr: İçeri yatqızılğan

en: Enable Accelerators
tr: Tezleştiricilerni Qabilleştir

en: Enable Animations
tr: Canlandırmalarnı Qabilleştir

en: Enable Event Sounds
tr: Vaqia Seslerini Qabilleştir

en: Enable Grid Lines
tr: Izğara Sızıqlarını Qabilleştir

en: Enable Mnemonics
tr: Hatırlatıcılarnı Qabilleştir

en: Enable Popup
tr: Peyda Qabilleştirilsin

en: Enable Search
tr: Qıdırmanı Qabilleştir

en: Enable Tooltips
tr: Alet-qaranelerini Qabilleştir

en: Enable Touchscreen Mode
tr: Toqunmatik Ekran Tarzını Qabilleştir

en: Enable Tree Lines
tr: Terek Sızıqlarını Qabilleştir

en: Enable arrow keys
tr: Oq tuşlarını qabilleştir

en: Enable extended row background theming
tr: Uzatılğan saf arqa-zemini temalamasını qabilleştir

en: Error Bell
tr: Hata Zili

en: Error underline color
tr: Hata alt-sızığı tüsü

en: Even Row Color
tr: Çift Saf Tüsü

en: Events
tr: Vaqialar

en: Expand
tr: Kenişlet

en: Expand timeout
tr: Kenişleme zaman aşımı

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
tr: Bir pencereçik yañı bir bölgeni kenişlegeninde, keçikmeler içün kenişleme qıymeti

en: Expanded
tr: Kenişletilgen

en: Expander Column
tr: Kenişletici Sutun

en: Expander Size
tr: Kenişletici Ölçüsi

en: Export filename
tr: İhracat dosye adı

en: Extension events
tr: Uzantı vaqiaları

en: Extra indentation for each level
tr: Er seviye içün ziyade kirintileme

en: Extra space at the left and right edges of the menu
tr: Menüniñ sol ve sağ hanelerindeki ziyade boşluq

en: Extra space at the top and bottom of the menu
tr: Menüniñ üstündeki ve tübündeki ziyade boşluq

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
tr: Balanıñ ve onıñ sağ ve sol qomşuları arasında qoyulacaq feza, piksel cınsından

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
tr: Bala ile qomşularınıñ arasında qoyulacaq boşluq, piksel olaraq

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
tr: Balanıñ ve onıñ üst ve alt qomşuları arasında qoyulacaq feza, piksel cınsından

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
tr: Bir teraqqiyat çubuğınıñ yüksekligine uyğulanacaq ziyade boşluqlama.

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
tr: Bir teraqqiyat çubuğınıñ kenişligine uyğulanacaq ziyade boşluqlama.

en: Extra widget
tr: Ziyade pencereçik

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
tr: YAÑLIŞ ise kerçek metin yerine "körülmez remiz" kösterilir (sır-söz tarzı)

en: FALSE if this represents a real hardware printer
tr: YAÑLIŞ ise, bu kerçek bir donanım bastırıcısını temsil eter

en: FALSE removes outside bevel from entry
tr: YAÑLIŞ ise kirildiniñ tış şevi (qabartması) çetleştirilir

en: Fallback Icon Theme Name
tr: Keri-tüşme İşaretçik Teması Adı

en: File System Backend
tr: Dosye Sistemi Arqa-ucu

en: Filename
tr: Dosye adı

en: Filename to load and display
tr: Yüklenip kösterilecek dosye adı

en: Fill
tr: Toldur

en: Fill Level
tr: Tolma Seviyesi

en: Filter
tr: Süzgüç

en: Fixed Height Mode
tr: Sabit Yükseklik Tarzı

en: Fixed Width
tr: Sabit Kenişlik

en: Fixed slider size
tr: Sabit sürgü ölçüsi

en: Focus in Toplevel
tr: Fokus Üst Seviyede

en: Focus line dash pattern
tr: Fokus sızığı çarpma-sızıq naqşı

en: Focus linewidth
tr: Fokus sızığı kenişligi

en: Focus on click
tr: Çertme üzerine fokuslan

en: Focus on map
tr: Haritalama üzerine fokuslan

en: Focus padding
tr: Fokus şiltelemesi

en: Follow State
tr: Durumnı Taqip Et

en: Font
tr: Urufat

en: Font Name
tr: Urufat İsmi

en: Font description as a PangoFontDescription struct
tr: Bir PangoFontDescription yapısı olaraq urufat tasviri

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
tr: Bir tizgi olaraq urufat tasviri, meselâ "Sans Italic 12"

en: Font family
tr: Urufat ailesi

en: Font family set
tr: Urufat ailesi tesbitli

en: Font name
tr: Urufat ismi

en: Font options
tr: Urufat ihtiyariyatı

en: Font points
tr: Urufat noqtaları

en: Font resolution
tr: Urufat çezinirligi

en: Font scale
tr: Urufat miqyası

en: Font scale set
tr: Urufat miqyası tesbitli

en: Font scaling factor
tr: Urufat miqyaslama faktorı

en: Font size
tr: Urufat ölçüsi

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
tr: Ög-belgilengen urufat ölçüsine nisbeten bir miqyas faktorı olaraq urufat ölçüsi. Bu tema vs. deñişikliklerine uyar ve bu yüzden tevsiye etilir. Pango bazı miqyaslarnı ög-belgiler, meselâ PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
tr: Pango birlemler cınsından urufat ölçüsi

en: Font size in points
tr: Noqtalar cınsından urufat ölçüsi

en: Font size set
tr: Urufat ölçüsi tesbitli

en: Font stretch
tr: Urufat kerilmesi

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
tr: Bir PangoStretch olaraq urufat kerilmesi, meselâ PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
tr: Urufat kerilmesi tesbitli

en: Font style
tr: Urufat uslûbı

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
tr: Bir PangoStyle olaraq urufat uslûbı, meselâ PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
tr: Urufat uslûbı tesbitli

en: Font variant
tr: Urufat variantı

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
tr: Bir PangoVariant olaraq urufat variantı, meselâ PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
tr: Urufat variantı tesbitli

en: Font weight
tr: Urufat qalınlığı

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
tr: Urufat kenişligi, tamsayı cınsından, ög-belgilengen qıymetlerni PangoWeight'te körüñiz, meselâ PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
tr: Urufat qalınlığı tesbitli

en: Fontconfig configuration timestamp
tr: Fontconfig ayarlaması zaman-tamğası

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
tr: Aspekt nisbetiniñ çerçiveniñ balasınıñkinen eşleşmesini cebir et

en: Foreground color
tr: Ög-zemin tüsü

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
tr: Bir GdkColor (belki tahsis etilmegen) olaraq ög-zemin tüsü

en: Foreground color as a GdkColor
tr: Bir GdkColor olaraq ög-zemin tüsü

en: Foreground color as a string
tr: Bir tizgi olaraq ög-zemin tüsü

en: Foreground color name
tr: Ög-zemin tüsü ismi

en: Foreground set
tr: Ög-zemin tesbitli

en: Foreground stipple mask
tr: Ög-zemin noqtalı-oyma maskası

en: Foreground stipple set
tr: Ög-zemin noqtalı-oyma tesbitli

en: Forward stepper
tr: İleri adımlayıcı

en: Fraction
tr: Kesir

en: Frame shadow
tr: Çerçive kölgesi

en: GIcon for primary icon
tr: Birlemci işaretçik içün GIcon (işaretçik)

en: GIcon for secondary icon
tr: Ekilemci işaretçik içün GIcon (işaretçik)

en: GTK Modules
tr: GTK Modülleri

en: GdkPixbufAnimation to display
tr: Kösterilecek GdkPixbufAnimation

en: Gravity
tr: Çekim

en: Grid line pattern
tr: Izğara sızığı naqşı

en: Grid line width
tr: Izğara sızığı kenişligi

en: Group
tr: Zümre

en: Group ID
tr: Zümre Kimligi

en: Group ID for tabs drag and drop
tr: İlmeklerni süyrekle-ve-tüşür içün zümre kimligi

en: Group for tabs drag and drop
tr: İlmeklerni süyrekle-ve-tüşür içün zümre

en: Handle Size
tr: Tutquç Ölçüsi

en: Handle position
tr: Tutquç mevamı

en: Has Alpha
tr: Alfası Bar

en: Has Entry
tr: Kirildisi Bar

en: Has Frame
tr: Çerçivesi Bar

en: Has Opacity Control
tr: Tonuqlıq Kontroline Saip

en: Has Resize Grip
tr: Kene-ölçülendirme Sıqqıçı Bar

en: Has default
tr: Ög-belgilengeni bar

en: Has focus
tr: Fokuslı

en: Has palette
tr: Paletke saip

en: Has selection
tr: Saylamı bar

en: Has separator
tr: Ayırğıçqa saip

en: Has tooltip
tr: Alet-qaranesi Bar

en: Header Padding
tr: Başlıq Şilteleme

en: Header image
tr: Başlıq sureti

en: Header image for the assistant page
tr: Muavin saife içün başlıq sureti

en: Headers Clickable
tr: Başlıqlar Çertilebilir

en: Headers Visible
tr: Başlıqlar Körünir

en: Height
tr: Yükseklik

en: Height request
tr: Yükseklik istemi

en: Help Button
tr: Yardım Dögmesi

en: Hide if empty
tr: Boş ise gizle

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
tr: Masaüstü çevresiniñ bunıñ ne tür pencere olğanını ve onıñ nasıl muamele etilecegini añlavına yardım etmek içün kinaye.

en: Homogeneous
tr: Soydaş

en: Horizontal Adjustment
tr: Ufqiy Tadil

en: Horizontal Adjustment for the widget
tr: Pencereçik içün Ufqiy Tadil

en: Horizontal Alignment
tr: Gorizontal Hizalama

en: Horizontal Offset
tr: Ufqiy Çıqıntı

en: Horizontal Padding
tr: Ufqiy Şilteleme

en: Horizontal Scroll Arrow Length
tr: Ufqiy Taydırma Oqu Uzunlığı

en: Horizontal Scrollbar Policy
tr: Ufqiy Taydırma Çubuğı Siyaseti

en: Horizontal Separator Width
tr: Ufqiy Ayırğıç Kenişligi

en: Horizontal Tab Border
tr: Ufqiy İlmek Sıñırı

en: Horizontal adjustment
tr: Ufqiy tadil

en: Horizontal adjustment for the text widget
tr: Metin pencereçigi içün ufqiy hizalama

en: Horizontal alignment
tr: Gorizontal hizalama

en: Horizontal alignment for child
tr: Bala içün ufqiy hizalama

en: Horizontal options
tr: Ufqiy ihtiyariyat

en: Horizontal padding
tr: Ufqiy şilteleme

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
tr: Faydalanılışlı fezada balanıñ gorizontal mevamı. 0.0 ise solğa, 1.0 ise sağğa hizalanır

en: Horizontal scale
tr: Gorizontal miqyas

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
tr: Hüceyreler arasındaki ufqiy boşluq.  Bir çift sayı olmalı

en: Hover Expand
tr: Avelenme Cayılması

en: Hover Selection
tr: Avelenme Saylamı

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
tr: Dögmege basılğanında oqnıñ x yönelişinde ne qadar areket ettirilecegi

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
tr: Dögmege basılğanında balanıñ x yönelişinde ne qadar areket ettirilecegi

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
tr: Dögmege basılğanında oqnıñ y yönelişinde ne qadar areket ettirilecegi

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
tr: Dögmege basılğanında balanıñ y yönelişinde ne qadar areket ettirilecegi

en: How long to show the last input character in hidden entries
tr: Gizli kirildilerde soñki remizniñ ne qadar müddet kösterilecegi

en: How the range should be updated on the screen
tr: Menzilniñ ekran üzerinde nasıl güncellenecegi

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
tr: Er unsurnıñ metin ve işaretçiginiñ bir-birine nisbeten nasıl mevamlanğanı

en: How to align the lines
tr: Satırlarnıñ nasıl hizalanacağı

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
tr: Eger hüceyre qılıcısı bütün tizgini köstermek içün yeterli alanğa saip degil ise, tizginiñ birden fazla satırğa nasıl bölünecegi

en: How to draw the input method preedit string
tr: Kirdi usulı (IM) tarir-aldı tizgisiniñ nasıl sızılacağı

en: How to draw the input method statusbar
tr: Kirdi usulı durum çubuğınıñ nasıl sızılacağı

en: How to draw the toolbar
tr: Alet çubuğınıñ nasıl sızılacağı

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
tr: Qutu içindeki dögmelerniñ nasıl serilecegi. Caiz degerler: default, spread, edge, start ve end

en: IM Preedit style
tr: Kirdi Usulı (IM) Tarir-aldı uslûbı

en: IM Status style
tr: Kirdi Usulı (IM) Durum uslûbı

en: IM module
tr: Kirdi Usulı (IM) modüli

en: Icon
tr: İşaretçik

en: Icon Name
tr: İşaretçik İsmi

en: Icon Prelight
tr: İşaretçik Ög-ışığı

en: Icon Sizes
tr: İşaretçik Ölçüleri

en: Icon Theme Name
tr: İşaretçik Teması Adı

en: Icon View Model
tr: İşaretçik Körünimi Modeli

en: Icon for this window
tr: Bu pencere içün işaretçik

en: Icon name
tr: İşaretçik ismi

en: Icon name for primary icon
tr: Birlemci işaretçik içün işaretçik ismi

en: Icon name for secondary icon
tr: Ekilemci işaretçik içün işaretçik ismi

en: Icon set
tr: İşaretçik kümesi

en: Icon set to display
tr: Kösterilecek işaretçik kümesi

en: Icon size
tr: İşaretçik ölçüsi

en: Icon size set
tr: İşaretçik ölçüsi tesbitli

en: Icon spacing
tr: İşaretçik boşluqlaması

en: Icon widget
tr: İşaretçik pencereçigi

en: Icon widget to display in the item
tr: Bu unsurda kösterilecek işaretçik pencereçigi

en: Icons
tr: İşaretçikler

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
tr: Eger YAÑLIŞ ise, saylanğan olğanlarnıñ tışında başqa tizgilerni kirsettirme

en: If TRUE, a heading is displayed
tr: Eger DOĞRU ise, bir serleva kösterilir

en: If TRUE, day names are displayed
tr: Eger DOĞRU ise, kün adları kösterilir

en: If TRUE, details are shown
tr: Eger DOĞRU ise, tafsilât kösterilir

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
tr: Eger DOĞRU ise, defter üzerinde sağ sıçan tuşuna basuv bir saifege barmaq içün qullanıla bilecek bir menüni peyda eter

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
tr: Eger DOĞRU ise, ilmekler sığmağanında taydırma oqları eklenir

en: If TRUE, the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something but don't know how long it will take.
tr: Eger DOĞRU ise, GtkProgress faaliyet tarzındadır, yani bir şeyniñ yaşanğanını signallar, amma faaliyetniñ ne qadarınıñ tamamlanğan olğanını degil. Bu, ne qadar sürecegini bilmegeniñiz bir şey yapılğanda qullanılır.

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
tr: Eger DOĞRU ise; bala, balalarnıñ ekilemci zümresi içinde körünir, örnek olaraq yardım dögmeleri içün uyğundır

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
tr: Eger DOĞRU ise, bala talapnamesinden daa kiçik yapıla bilir

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
tr: Eger DOĞRU ise, bala, terezeli pencereçik boyunca kenişler yaki tarlaşır

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
tr: Eger DOĞRU ise, peyda pencere tek bir eşleşme içün körünecek.

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
tr: Eger DOĞRU ise, peyda pencere kirildi ile aynı ölçüde olacaq

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
tr: Eger DOĞRU ise, saylanğan ay deñiştirilamaz

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
tr: DOĞRU ise, cedvel hüceyreleriniñ episi aynı kenişlikte/yükseklikte olur

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
tr: Eger DOĞRU ise, pencereçik fokuslanğanında ög-belgilengen amelni qabul eter

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
tr: Eger DOĞRU ise, pencereniñ eñ kiçik ölçüsi yoqtır. Bu qıymetni DOĞRU yapmaq 99% fena bir fikirdir

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
tr: Eger DOĞRU ise, pencere modaldir (bu pencere açıq olğanda diger pencereler qullanılamaz)

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
tr: DOĞRU ise, zümreniñ ölçüsini belgilegende haritalandırılmağan pencereçikler ihmal etilir

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
tr: Eger DOĞRU ise, qullanıcılar pencereni en kiçik ölçüsiniñ tışına da kenişlete bilir

en: If TRUE, users can resize the window
tr: Eger DOĞRU ise, qullanıcılar pencere ölçüsini deñiştire bilir

en: If TRUE, week numbers are displayed
tr: Eger DOĞRU ise, afta numaraları kösterilir

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
tr: Alet çubuğı sığmay ise, bir oqnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
tr: Faydalanılışlı gorizontal feza bala içün kerekkenden büyük ise, onıñ ne qadarınıñ bala içün qullanılacağı. 0.0 ise iç, 1.0 ise episi demektir

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
tr: Faydalanılışlı vertikal feza bala içün kerekkenden büyük ise, onıñ ne qadarınıñ bala içün qullanılacağıdır. 0.0 ise iç, 1.0 ise episi demektir

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
tr: Eger tesbit etilgen ise, etiket hasiyetindeki alt-sızıq, soñraki remizniñ taşqan menüde hatırlatıcı tezleştirici tuşu olaraq qullanıluvı lâzim olğanını kösterir

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
tr: Eger tesbit etilgen ise, alt-sızıqtan soñraki remizniñ hatırlatıcı tezleştirici tuşu olaraq qullanılması lâzim

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
tr: Eger tesbit etilgen ise, etiket, kösterilmek yerine bir depo unsurını saylamaq içün qullanılacaq

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
tr: Eger tesbit etilgen ise, metin fazla keniş olğanda satırlarnı sar

en: If the insertion cursor is shown
tr: Qıstırma imleçiniñ kösterilip kösterilmegeni

en: If the toggle action should be active in or not
tr: Döndürme ameliniñ faal olıp olmaycağı

en: If the toggle button is in an "in between" state
tr: Döndürme dögmesiniñ "aralıqta" durumında olıp olmaycağı

en: If the toggle button should be pressed in or not
tr: Döndürme dögmesiniñ basıq olıp olmaycağı

en: If the toggle part of the button is displayed
tr: Dögmeniñ döndürme qısmınıñ kösterilgen olıp olmağanı

en: If the tooltips of the toolbar should be active or not
tr: Alet çubuğınıñ alet-qaraneleriniñ faal olıp olmağanı

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
tr: Bu pencereniñ babası yoq etilgende yoq etilip etilmeycegi

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
tr: Eger sarma tesbit etilgen ise, satır saruvınıñ nasıl yapılğanını muraqabe eter

en: Ignore hidden
tr: Gizlilerni ihmal et

en: Image
tr: Suret

en: Image position
tr: Suret mevamı

en: Image spacing
tr: Suret boşluqlavı

en: Image widget
tr: Suret pencereçigi

en: Image/label border
tr: Suret/etiket sıñırı

en: Inconsistent
tr: İzçensiz

en: Inconsistent state
tr: İzçensiz durum

en: Indent
tr: Kirinti

en: Indent Expanders
tr: Cayıldırıcılarnı Kirintile

en: Indent set
tr: Kirinti tesbitli

en: Indicates where scroll arrows should be placed
tr: Taydırma oqlarınıñ qayda yerleştirilecegini kösterir

en: Indicator Size
tr: Köstergiç Ölçüsi

en: Indicator Spacing
tr: Köstergiç Boşluqlaması

en: Indicator size
tr: Köstergiç ölçüsi

en: Inline completion
tr: Satır-içi tamamlama

en: Inline selection
tr: Satır-içi saylam

en: Inner Border
tr: İç Sıñır

en: Interior Focus
tr: Dahiliy Fokus

en: Internal padding
tr: Dahiliy şilteleme

en: Invert direction slider moves to increase range value
tr: Sürgü areketiniñ, menzil qıymetini büyütecek ters aylandırılğan yönelişi

en: Inverted
tr: Ters aylandırılğan

en: Invisible
tr: Körünmez

en: Invisible char set
tr: Körünmez remiz tesbitli

en: Invisible character
tr: Körünmez remiz

en: Invisible set
tr: Körünmezlik tesbitli

en: Is Active
tr: Faaldir

en: Is Expanded
tr: Kenişletilgendir

en: Is Expander
tr: Kenişleticidir

en: Is Showing
tr: Kösterile

en: Is Virtual
tr: Sanaldır

en: Is focus
tr: Fokustır

en: Is important
tr: Müimdir

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
tr: Bu egri doğrusalmı, yiv aralaştırılğanmı, yoqsa serbest-şekillimi

en: Job Count
tr: İş Sayacı

en: Job Name
tr: İş İsmi

en: Justification
tr: Tegizleme

en: Justification set
tr: Tegizleme tesbitli

en: Key Theme Name
tr: Anahtar Teması İsmi

en: Keybinding to activate the menu bar
tr: Menü çubuğını faalleştirecek tuş-bağlaması

en: Keynav Cursor Only
tr: Ancaq Tuş Yürsetme İmleçi

en: Keynav Wrap Around
tr: Tuş Yürsetme Dolanması

en: Label
tr: Etiket

en: Label for the tab containing custom widgets.
tr: Şahsiyleştirilgen pencereçiklerni ihtiva etken ilmek içün etiket.

en: Label widget
tr: Etiket pencereçigi

en: Label xalign
tr: Etiket x-hizası

en: Label yalign
tr: Etiket y-hizası

en: Language
tr: Til

en: Language set
tr: Til tesbitli

en: Largest possible value for the "position" property
tr: "position" hasiyeti içün mümkün azamiy qıymet

en: Layout style
tr: Serim uslûbı

en: Left Attach
tr: Sol İlişme

en: Left Margin
tr: Sol Kenar

en: Left Padding
tr: Sol Şilteleme

en: Left attachment
tr: Sol ilişik

en: Left gravity
tr: Sol çekimi

en: Left margin
tr: Sol kenar

en: Left margin set
tr: Sol kenar tesbitli

en: Left, right, or center justification
tr: Sol, sağ yaki orta tegizleme

en: Length of scale's slider
tr: Miqyasnıñ sürgüsiniñ uzunlığı

en: Length of step buttons at ends
tr: Uclardaki adım dögmeleriniñ uzunlığı

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
tr: İmleç qıpması döngüsiniñ uzunlığı, millisaniye cınsından

en: Length of the text currently in the entry
tr: Kirildideki ağımdaki metinniñ uzunlığı

en: Level Indentation
tr: Seviye Kirintilemesi

en: Limit
tr: Had

en: Line Wrap
tr: Satır Sarması

en: Line wrap
tr: Satır sarması

en: Line wrap mode
tr: Satır sarması tarzı

en: List of authors of the program
tr: Programnıñ müellifler listesi

en: List of currently active GTK modules
tr: Al-azırda faal olğan GTK modülleriniñ listesi

en: List of icon names
tr: İşaretçik isimleriniñ listesi

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
tr: İşaretçik ölçüleri listesi (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...

en: List of people documenting the program
tr: Programnı vesiqalandırğan kişilerniñ listesi

en: List of people who have contributed artwork to the program
tr: Programğa sanat işlerinen issede bulunğanlarnıñ listesi

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
tr: Ög-belgilengen olaraq qullanılacaq GtkPrintBackend arqa-uclarınıñ listesi

en: Local Only
tr: Ancaq Yerel

en: Local only
tr: Ancaq yerli

en: Location
tr: Qonum

en: Logo Icon Name
tr: Logo İşaretçigi İsmi

en: Lower
tr: Alt

en: Lower limit of ruler
tr: Cedvelniñ alt hadı

en: Lower stepper sensitivity
tr: Aşağı adımlayıcı hassasiyeti

en: Make the expanders indented
tr: Cayıldırıcılarnı kirintilendir

en: Margin
tr: Kenar

en: Margin Accumulates
tr: Kenar Birike

en: Mark name
tr: Tamğa ismi

en: Marked up text to render
tr: Qılınacaq tamğalanğan metin

en: Markup
tr: Tamğalama

en: Markup column
tr: Tamğalama sutunı

en: Mask
tr: Maska

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
tr: GdkImage ya da GdkPixmap ile qullanılacaq maska bit-haritası

en: Max Size
tr: Azamiy Ölçü

en: Maximal Position
tr: Azamiy Mevam

en: Maximum Value
tr: Azamiy Qıymet

en: Maximum Width
tr: Azamiy Kenişlik

en: Maximum Width In Characters
tr: Remiz Cınsından Azamiy Kenişlik

en: Maximum X
tr: Azamiy X

en: Maximum Y
tr: Azamiy Y

en: Maximum age of recently used files, in days
tr: Demi qullanılğan dosyelerniñ azamiy yaşı, kün cınsından

en: Maximum allowed width of the column
tr: Sutun içün caiz olğan azamiy kenişlik

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
tr: Cayılabilir unsurğa berilecek azamiy feza miqdarı

en: Maximum child expand
tr: Azamiy bala cayılması

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
tr: Çifte çertme olaraq mulâaza etilüvi içün eki çertme arasındaki azamiy mesafe (piksel cınsından)

en: Maximum length
tr: Azamiy uzunlıq

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
tr: Bu kirildi içün azamiy remiz sayısı. Sıñırlama yoq ise sıfır

en: Maximum possible X value
tr: X içün mümkün olğan azamiy qıymet

en: Maximum possible value for Y
tr: Y içün mümkün olğan azamiy qıymet

en: Maximum size of the ruler
tr: Cedvelniñ azamiy ölçüsi

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
tr: Çifte çertme olaraq mulâaza etilüvi içün eki çertme arasındaki azamiy vaqıt (millisaniye cınsından)

en: Menu
tr: Menü

en: Menu bar accelerator
tr: Menü çubuğı tezleştiricisi

en: Menu label
tr: Menü etiketi

en: Merged UI definition
tr: Mezc etilgen QA tarifi

en: Message Buttons
tr: Risale Dögmeleri

en: Message Type
tr: Risale Türü

en: Metric
tr: Ölçem

en: Min horizontal bar height
tr: Eñ kiçik ufqiy çubuq yüksekligi

en: Min horizontal bar width
tr: Eñ kiçik ufqiy çubuq kenişligi

en: Min vertical bar height
tr: Eñ kiçik vertikal çubuq yüksekligi

en: Min vertical bar width
tr: Eñ kiçik vertikal çubuq kenişligi

en: Minimal Position
tr: Eñ Kiçik Mevam

en: Minimum Key Length
tr: Eñ Qısqa Anahtar Uzunlığı

en: Minimum Slider Length
tr: Eñ Kiçik Sürgü Uzunlığı

en: Minimum Value
tr: Eñ Kiçik Qıymet

en: Minimum Width
tr: Eñ Kiçik Kenişlik

en: Minimum X
tr: Eñ kiçik X

en: Minimum Y
tr: Eñ kiçik Y

en: Minimum allowed width of the column
tr: Sutun içün caiz olğan eñ kiçik kenişlik

en: Minimum child height
tr: Eñ kiçik bala yüksekligi

en: Minimum child width
tr: Eñ kiçik bala kenişligi

en: Minimum height of buttons inside the box
tr: Qutu içindeki dögmelerniñ eñ kiçik yüksekligi

en: Minimum horizontal height of the progress bar
tr: Teraqqiyat çubuğınıñ asğariy ufqiy yüksekligi

en: Minimum length of scrollbar slider
tr: Taydırma çubuğınıñ sürgüsiniñ eñ kiçik uzunlığı

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
tr: Eşleşmelerni baqıp almaq içün qıdırma anahtarlarınıñ eñ qısqa uzunlığı

en: Minimum possible value for X
tr: X içün mümkün olğan eñ kiçik qıymet

en: Minimum possible value for Y
tr: Y içün mümkün olğan eñ kiçik qıymet

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
tr: Alt-menüniñ belirüvi içün noqtacınıñ menüniñ üzerinde qalmalı olğanı eñ qısqa vaqıt

en: Minimum width of buttons inside the box
tr: Qutu içindeki dögmelerniñ eñ kiçik kenişligi

en: Mnemonic key
tr: Hatırlatıcı tuş

en: Mnemonic widget
tr: Hatırlatıcı pencereçik

en: Mode
tr: Tarz

en: Model column to search through during interactive search
tr: Tesirleşimli qıdırma esnasında üzerinde qıdırılacaq sutun modeli

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
tr: İşaretçik piksel buferini almaq içün qullanılğan model sutunı

en: Model column used to retrieve the text from
tr: Metinni almaq içün qullanılğan model sutunı

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
tr: Pango tamğalaması qullanıla ise metinni almaq içün qullanılğan model sutunı

en: Month
tr: Ay

en: Name
tr: İsim

en: Name of a icon theme to fall back to
tr: Keri tüşülecek bir işaretçik temasınıñ adı

en: Name of default font to use
tr: Qullanılacaq ög-belgilengen urufat adı

en: Name of file system backend to use
tr: Qullanılacaq dosye sistemi arqa-ucunıñ ismi

en: Name of icon theme to use
tr: Qullanılacaq işaretçik temasınıñ adı

en: Name of key theme RC file to load
tr: Yüklenecek anahtar teması emir-çaptır (RC) dosyesiniñ ismi

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
tr: Ög-belgilengen olaraq qullanılacaq GtkFileChooser arqa-ucunıñ adı

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
tr: Qullanılacaq imleç temasınıñ adı ya da ög-belgilengen temanı qullanmaq içün NULL

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
tr: Urufat ailesiniñ ismi, meselâ Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of the printer
tr: Bastırıcınıñ ismi

en: Name of the themed icon for this window
tr: Bu pencere içün temalı işaretçikniñ ismi

en: Name of theme RC file to load
tr: Yüklenecek tema emir-çaptır (RC) dosyesiniñ ismi

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
tr: Metin nişanına sıltamaq içün qullanılğan isim. Anonim nişanlar içün NULL

en: No Month Change
tr: Ay Deñişmez

en: No show all
tr: Episini köster yoq

en: Number of Channels
tr: Kanal Sayısı

en: Number of Pages
tr: Saife Sayısı

en: Number of characters to leave space for in the entry
tr: Kirdi içinde qaç remiz içün fezanıñ qaldırılacağı

en: Number of columns
tr: Sutun sayısı

en: Number of columns to display
tr: Kösterilecek sutunlarnıñ sayısı

en: Number of jobs queued in the printer
tr: Bastırıcıda nevbetlendirilgen işlerniñ sayısı

en: Number of pixels around the content pages.
tr: Münderice saifeleriniñ etrafındaki piksel sayısı.

en: Number of pixels around the header.
tr: Başlıqnıñ etrafındaki piksel sayısı.

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
tr: Taydırma çubuqları ile taydırılğan pencere arasındaki piksel sayısı

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
tr: Kirildiniñ ekran tışına solğa doğru taydırılğan piksel sayısı

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
tr: Süyreklemeden evel imleçniñ areket ete bilecegi piksel sayısı

en: Number of recently used files
tr: Demi qullanılğan dosyelerniñ sayısı

en: Numeric
tr: Sayısal

en: OK Button
tr: Tamam Dögmesi

en: Obey child
tr: Balağa boysun

en: Obsolete property, ignored
tr: Qadim hasiyet, ihmal etildi

en: Odd Row Color
tr: Tek Saf Tüsü

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
tr: Metinniñ temel-sızıq üstünde çıqıntısı (eger menfiy ise temel-sızıq altında)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
tr: Pango birlemlerinde metinniñ temel-sızıq üstünde çıqıntısı (eger menfiy ise temel-sızıq altında)

en: Opacity for Window
tr: Pencereniñ Tonuqlığı

en: Opacity of the selection box
tr: Saylam qutusınıñ tonuqlığı

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
tr: Balanıñ ufqiy davranışını belirtken ihtiyariyat

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
tr: Balanıñ vertikal davranışını belirtken ihtiyariyat

en: Orientation
tr: Yöneldirim

en: Orientation and growth direction of the progress bar
tr: Teraqqiyat çubuğınıñ yöneldirim ve ösüm yönelişi

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
tr: Pencereçikniñ yükseklik istemi içün üst-aydama, yaki tabiiy istemniñ qullanıluvı lâzim ise -1

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
tr: Pencereçikniñ kenişlik istemi içün üst-aydama, yaki tabiiy istemniñ qullanıluvı lâzim ise -1

en: Overwrite mode
tr: Üstüne-yazma tarzı

en: Pack direction
tr: Deste yönelişi

en: Pack type
tr: Deste türü

en: Padding
tr: Şilteleme

en: Page
tr: Saife

en: Page Increment
tr: Saife Artımı

en: Page Setup
tr: Saife Tesbiti

en: Page Size
tr: Saife Ölçüsi

en: Page complete
tr: Saife tamamlanğan

en: Page title
tr: Saife serlevası

en: Page type
tr: Saife türü

en: Palette to use in the color selector
tr: Tüs saylavcısında qullanılacaq palet

en: Paragraph background color
tr: Paragraf arqa-zemini tüsü

en: Paragraph background color as a (possibly unallocated) GdkColor
tr: Bir GdkColor (belki tahsis etilmegen) olaraq paragraf arqa-zemini tüsü

en: Paragraph background color as a string
tr: Paragraf arqa-zemini tüsü, tizgi olaraq

en: Paragraph background color name
tr: Paragraf arqa-zemini tüs ismi

en: Paragraph background set
tr: Paragraf arqa-zemini tesbitli

en: Parent
tr: Baba

en: Parent widget
tr: Baba pencereçigi

en: Password Hint Timeout
tr: Sır-söz Kinayesi Zaman Aşımı

en: Paste target list
tr: Yapıştırma maqsat listesi

en: Pattern
tr: Naqış

en: Paused Printer
tr: Tınışlanğan Bastırıcı

en: Pixbuf
tr: Piksel Buferi (Pixbuf)

en: Pixbuf Expander Closed
tr: Piksel Buferi (Pixbuf) Kenişleticisi Qapalı

en: Pixbuf Expander Open
tr: Piksel Buferi (Pixbuf) Kenişleticisi Açıq

en: Pixbuf Object
tr: Pixbuf Nesnesi

en: Pixbuf column
tr: Piksel buferi (pixbuf) sutunı

en: Pixbuf for closed expander
tr: Qapalı kenişletici içün piksel buferi (pixbuf)

en: Pixbuf for open expander
tr: Açıq kenişletici içün piksel buferi (pixbuf)

en: Pixel size
tr: Piksel ölçüsi

en: Pixel size to use for named icon
tr: İsimlendirilgen işaretçik içün qullanılacaq piksel ölçüsi

en: Pixels
tr: Piksel

en: Pixels Above Lines
tr: Satırlar Üstüneki Pikseller

en: Pixels Below Lines
tr: Satırlar Altındaki Pikseller

en: Pixels Inside Wrap
tr: Sarmalar İçindeki Pikseller

en: Pixels above lines
tr: Satırlarnıñ üstündeki pikseller

en: Pixels above lines set
tr: Satırlarnıñ üstüneki pikseller tesbitli

en: Pixels below lines
tr: Satırlarnıñ altındaki pikseller

en: Pixels below lines set
tr: Satırlarnıñ altındaki pikseller tesbitli

en: Pixels inside wrap
tr: Sarma içindeki pikseller

en: Pixels inside wrap set
tr: Sarma içindeki pikseller tesbitli

en: Pixels of blank space above paragraphs
tr: Paragraflar üstündeki boş feza pikselleri

en: Pixels of blank space below paragraphs
tr: Paragraflar altındaki boş feza pikselleri

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
tr: Bir paragraf içindeki sarılğan satırlar arasındaki boş feza pikselleri

en: Pixmap
tr: Piksel Haritası (Pixmap)

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
tr: Taydırma çubuqlarını taydırılğan pencereniñ şeviniñ içerisine yerleştir

en: Popup completion
tr: Peydada tamamlama

en: Popup set width
tr: Peyda kenişligini tesbit et

en: Popup shown
tr: Peyda kösterilgen

en: Popup single match
tr: Peydada tek eşleşme

en: Position
tr: Mevam

en: Position Set
tr: Mevam Tesbitli

en: Position of mark on the ruler
tr: Cedvel üzerindeki tamğanıñ mevamı

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
tr: Terezeli ayırğıçnıñ piksel cınsından mevamı (0 eñ solda/üstte demektir)

en: Position of the handle relative to the child widget
tr: Bala pencereçigine nisbeten tutquç mevamı

en: Preview Widget Active
tr: Ög-baquv Pencereçigi Faal

en: Preview text
tr: Ög-baquv metni

en: Preview widget
tr: Ög-baquv pencereçigi

en: Primary GIcon
tr: Birlemci GIcon

en: Primary icon activatable
tr: Birlemci işaretçik faalleştirilebilir

en: Primary icon name
tr: İşaretçikniñ birlemci ismi

en: Primary icon sensitive
tr: Birlemci işaretçik hassas

en: Primary icon tooltip markup
tr: Birlemci işaretçik alet-qaranesiniñ tamğalaması

en: Primary icon tooltip text
tr: Birlemci işaretçik alet-qaranesi

en: Primary pixbuf
tr: Birlemci piksel buferi (pixbuf)

en: Primary pixbuf for the entry
tr: Kirildi içün birlemci piksel buferi (pixbuf)

en: Primary stock ID
tr: Birlemci depo kimligi

en: Primary storage type
tr: Birlemci mağazlama türü

en: Print Settings
tr: Bastıruv Tesbitleri

en: Printer
tr: Bastırıcı

en: Printer settings
tr: Bastırıcı tesbitleri

en: Printer to print the job to
tr: İşniñ bastırılacağı bastırıcı

en: Program name
tr: Program ismi

en: Program version
tr: Program sürümi

en: Progress Border
tr: Teraqqiyat Sıñırı

en: Progress Fraction
tr: Teraqqiyat Kesiri

en: Progress Pulse Step
tr: Teraqqiyat Nabzı Adımı

en: Pulse
tr: Nabız

en: Pulse Step
tr: Nabız Adımı

en: Radio state
tr: Radio durumı

en: Ratio
tr: Nisbet

en: Reads the current value, or sets a new value
tr: Ya ağımdaki qıymetni oqur ya da yañı qıymetni tesbit eter

en: Receives default
tr: Ög-belgilengenni qabul eter

en: Recent Files Limit
tr: Demi Dosyeler Hadı

en: Recent Files Max Age
tr: Demi Dosyelerniñ Azamiy Yaşı

en: Recent Manager
tr: Demi İdarecisi

en: Render detail to pass to the theme engine
tr: Tema motorına yetkizilecek qılış tafsilâtı

en: Reorderable
tr: Kene sıralanabilir

en: Repeat timeout
tr: Tekrarlama zaman aşımı

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
tr: Dögmege basılğanında keçikmeler içün tekrarlama qıymeti

en: Resizable
tr: Kene-ölçülendirilebilir

en: Resize
tr: Kene-ölçülendir

en: Resize mode
tr: Kene-ölçülendirme tarzı

en: Resize mode of the column
tr: Sutunnıñ kene ölçülendirme tarzı

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
tr: Xft içün çezinirlik, 1024 * benek/düym olaraq. Ög-belgilengen qıymetni qullanmaq içün -1

en: Restrict to Fill Level
tr: Tolma Seviyesine Sıñırla

en: Right Attach
tr: Sağ İlişme

en: Right Justified
tr: Sağğa Yaslanğan

en: Right Margin
tr: Sağ Kenar

en: Right Padding
tr: Sağ Şilteleme

en: Right attachment
tr: Sağ ilişik

en: Right margin
tr: Sağ kenar

en: Right margin set
tr: Sağ kenar tesbitli

en: Rise
tr: Yükseliş

en: Rise set
tr: Yükseliş tesbitli

en: Row Ending details
tr: Saf Bitişi tafsilâtı

en: Row Spacing
tr: Saf Boşluqlaması

en: Row has children
tr: Safnıñ balaları bar

en: Row is an expander row, and is expanded
tr: Saf kenişletici bir saftır ve kenişletilgentir

en: Row spacing
tr: Saf boşluqlaması

en: Row span column
tr: Saf qarışı sutunı

en: Rows
tr: Saflar

en: Rowstride
tr: Saf-adımlaması

en: Rubber Banding
tr: Silgiçleme

en: Rules Hint
tr: Cedveller Kinayesi

en: Screen
tr: Ekran

en: Scroll arrow spacing
tr: Taydırma oqu boşluqlaması

en: Scroll offset
tr: Taydırma çıqıntısı

en: Scrollable
tr: Taydırılabilir

en: Scrollbar spacing
tr: Taydırma çubuğı boşluqlaması

en: Scrollbars within bevel
tr: Taydırma çubuqları şevniñ içerisinde

en: Scrolled Window Placement
tr: Taydırılğan Pencere Yerleşimi

en: Search Column
tr: Qıdırma Sutunı

en: Secondary
tr: Ekilemci

en: Secondary GIcon
tr: Ekilemci GIcon

en: Secondary Text
tr: Ekilemci Metin

en: Secondary backward stepper
tr: Ekilemci keri adımlayıcı

en: Secondary cursor color
tr: Ekilemci imleç tüsü

en: Secondary forward stepper
tr: Ekilemci ileri adımlayıcı

en: Secondary icon activatable
tr: Ekilemci işaretçik faalleştirilebilir

en: Secondary icon name
tr: İşaretçikniñ ekilemci ismi

en: Secondary icon sensitive
tr: Ekilemci işaretçik hassas

en: Secondary icon tooltip markup
tr: Ekilemci işaretçik alet-qaranesiniñ tamğalaması

en: Secondary icon tooltip text
tr: Ekilemci işaretçik alet-qaranesi

en: Secondary pixbuf
tr: Ekilemci piksel buferi (pixbuf)

en: Secondary pixbuf for the entry
tr: Kirildi içün ekilemci piksel buferi (pixbuf)

en: Secondary stock ID
tr: Ekilemci depo kimligi

en: Secondary storage type
tr: Ekilemci mağazlama türü

en: Select Multiple
tr: Çoqlu Sayla

en: Select on focus
tr: Fokus üzerine sayla

en: Selectable
tr: Saylanabilir

en: Selected Printer
tr: Saylanğan Bastırıcı

en: Selection Bound
tr: Saylam Hudutı

en: Selection Box Alpha
tr: Saylam Qutusı Alfası

en: Selection Box Color
tr: Saylam Qutusı Tüsü

en: Selection mode
tr: Saylam tarzı

en: Sensitive
tr: Hassas

en: Separator Height
tr: Ayırğıç Yüksekligi

en: Separator Width
tr: Ayırğıç Kenişligi

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
tr: Saflarnı nevbetleşken tüslerde sızmaq içün tema motorına bir kinaye tesbit et

en: Set the column for the expander column
tr: Sutunnı kenişletici sutun olaraq tesbit et

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
tr: Bazı teraqqiyatnıñ yapılğanını, amma ne qadar olğanını bilmegeniñizni köstermek içün, bunı müsbet bir qıymetke tesbit etiñiz.

en: Sets the accelerator path of the menu item
tr: Menü unsurınıñ tezleştirici yolçığını tesbit eter

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
tr: Menü unsurınıñ menü çubuğınıñ sağ yanına yaslanğan olaraq kösterilip kösterilmeycegini tesbit eter

en: Settings
tr: Tesbitler

en: Shadow Type
tr: Kölge Türü

en: Shadow type
tr: Kölge türü

en: Short label
tr: Qısqa etiket

en: Show Arrow
tr: Oqnı Köster

en: Show Border
tr: Sıñır Köster

en: Show Day Names
tr: Kün Adlarını Köster

en: Show Details
tr: Tafsilâtnı Köster

en: Show Dialog
tr: Dialog Köster

en: Show Expanders
tr: Cayıldırıcılarnı Köster

en: Show Fill Level
tr: Tolma Seviyesini Köster

en: Show Heading
tr: Serlevanı Köster

en: Show Hidden
tr: Gizlilerni Köster

en: Show Icons
tr: İşaretçiklerni Köster

en: Show Not Found
tr: Tapılamağanlarnı Köster

en: Show Numbers
tr: Nomeralarnı Köster

en: Show Private
tr: Hususiylerni Köster

en: Show Tabs
tr: İlmeklerni Köster

en: Show Tooltips
tr: Alet-qaranelerini Köster

en: Show Week Numbers
tr: Afta Nomeralarını Köster

en: Show button images
tr: Dögme suretlerini köster

en: Show file operations
tr: Dosye işletimlerini köster

en: Show menu images
tr: Menü suretlerini köster

en: Show size
tr: Ölçüni köster

en: Show style
tr: Uslûpnı köster

en: Show text
tr: Metinni köster

en: Show the 'Input Methods' menu
tr: 'Kirdi Usulları' menüsini köster

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
tr: 'Unikod Kontrol Remzini Qıstır' menüsini köster

en: Show the column header buttons
tr: Sutun başlığı dögmelerini köster

en: Shrink
tr: Tarlat

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
tr: Tutquç-qutunıñ onı iskelelemek içün iskeleleme noqtası ile hizalanğan yanı

en: Sidebar image
tr: Kenar çubuğı sureti

en: Sidebar image for the assistant page
tr: Muavin saife içün kenar çubuğı sureti

en: Single Line Mode
tr: Tek Satır Tarzı

en: Single Paragraph Mode
tr: Tek Paragraf Tarzı

en: Size
tr: Ölçü

en: Size of areas outside the widget's allocation to draw
tr: Pencereçikniñ tahsisi tışındaki mesahalarnıñ sızılacaq ölçüsi

en: Size of check or radio indicator
tr: Çavke ya da radio köstergiçiniñ ölçüsi

en: Size of dropdown indicator
tr: Aşağı-tüşme köstergiçiniñ ölçüsi

en: Size of icons in this toolbar
tr: Bu alet çubuğındaki işaretçiklerniñ ölçüsi

en: Size of spacers
tr: Boşluqçılarnıñ ölçüsi

en: Size of tab curvature
tr: İlmek egriliginiñ ölçüsi

en: Size of tab overlap area
tr: İlmek örtüşme mesahasınıñ ölçüsi

en: Size of the expander arrow
tr: Kenişletici oqunıñ ölçüsi

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
tr: İmleçler içün qullanılacaq ölçü ya da ög-belgilengen ölçü qullanmaq içün 0

en: Sizing
tr: Ölçülendirme

en: Skip pager
tr: Saifecini atla

en: Skip taskbar
tr: Vazife çubuğını atla

en: Slider Length
tr: Sürgü Uzunlığı

en: Slider Width
tr: Sürgü Kenişligi

en: Smallest possible value for the "position" property
tr: "position" hasiyeti içün mümkün eñ kiçik qıymet

en: Snap edge
tr: Qoparma ucu

en: Snap edge set
tr: Qoparma ucu tesbitli

en: Snap to Ticks
tr: Belgilerge Qopar

en: Socket Window
tr: Oyuq Penceresi

en: Sort Type
tr: Sıralama Türü

en: Sort direction the sort indicator should indicate
tr: Sıra köstergiçiniñ kösterecegi sıra yönelişi

en: Sort indicator
tr: Sıra köstergiçi

en: Sort order
tr: Sıra tertibi

en: Sound Theme Name
tr: Ses Teması İsmi

en: Source option
tr: Menba ihtiyariyatı

en: Space between value text and the slider/trough area
tr: Sürgü/Uluq mesahası ile qıymet metni arasındaki boşluq

en: Space style
tr: Boşluq uslûbı

en: Space to put between the label and the child
tr: Etiket ve bala arasında qoyulacaq boşluq

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
tr: İşaretçik körüniminiñ uclarına qıstırılğan boşluq

en: Space which is inserted between cells
tr: Hüceyreler arasında qıstırılğan boşluq

en: Space which is inserted between cells of an item
tr: Bir unsurnıñ hüceyreleri arasına qıstırılğan boşluq

en: Space which is inserted between grid columns
tr: Izğara sutunları arasına qıstırılğan boşluq

en: Space which is inserted between grid rows
tr: Izğara safları arasına qıstırılğan boşluq

en: Spacer size
tr: Boşluqçı ölçüsi

en: Spacing
tr: Boşluqlav

en: Spacing around check or radio indicator
tr: Çavke ya da radio köstergiçiniñ etrafındaki boşluqlama

en: Spacing around expander arrow
tr: Kenişletici oqunıñ etrafındaki boşluq

en: Spacing around indicator
tr: Köstergiç etrafındaki boşluqlama

en: Spacing between buttons
tr: Dögmeler arasıdaki boşluqlama

en: Spacing between elements of the main dialog area
tr: Ana dialog mesahasınıñ unsurları arasındaki boşluqlama

en: Spacing between step buttons and thumb
tr: Adım dögmeleri ile başparmaq arasındaki boşluqlama

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
tr: Başparmaq/adımlayıcılar ile tış uluq şevi (qabartması) arasındaki boşluqlama

en: Spacing in pixels between the icon and label
tr: İşaretçik ve etiket arasındaki piksel cınsından boşluqlama

en: Spacing in pixels between the image and label
tr: Suret ve etiket arasındaki piksel cınsından boşluqlav

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
tr: Faiz tarzında çubuqnıñ körsel uslûbını belirtir (Takbih etilgen)

en: Specify how resize events are handled
tr: Kene-ölçülendirme vaqialarınıñ nasıl qollanacağını belirtiñiz

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
tr: Saflarnıñ episiniñ aynı yükseklikte olğanını farz eterek GtkTreeView'ni sur'atlandırır

en: Split Cursor
tr: Yarılğan İmleç

en: Start timeout
tr: Başlama zaman aşımı

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
tr: Dögmege basılğanında keçikmeler içün başlanğıç qıymet

en: Startup ID
tr: Başlanğıç Kimligi

en: State Hint
tr: Durum Kinayesi

en: State Message
tr: Durum Risalesi

en: Status
tr: Durum

en: Status String
tr: Durum Tizgisi

en: Step Increment
tr: Adım Artımı

en: Stepper Size
tr: Adımlayıcı Ölçüsi

en: Stepper Spacing
tr: Adımlayıcı Boşluqlaması

en: Stock ID
tr: Depo Kimligi

en: Stock ID for a stock image to display
tr: Kösterilecek bir depo sureti içün depo kimligi

en: Stock ID for primary icon
tr: Birlemci işaretçik içün depo kimligi

en: Stock ID for secondary icon
tr: Ekilemci işaretçik içün depo kimligi

en: Stock Icon
tr: Depodan İşaretçik

en: Stock Id
tr: Depo Kimligi

en: Storage type
tr: Mağazlama türü

en: Strikethrough
tr: Üzerni sızuv

en: Strikethrough set
tr: Üzerni sızuv tesbitli

en: String giving the current state of the printer
tr: Bastırıcınıñ ağımdaki durumını bergen mesaj

en: Style
tr: Uslûp

en: Style of bevel around the contents
tr: Mündericeniñ etrafındaki şevniñ uslûbı

en: Style of bevel around the menubar
tr: Menü çubuğınıñ etrafındaki şevniñ uslûbı

en: Style of bevel around the spin button
tr: Aylanma dögmesiniñ etrafındaki şev uslûbı

en: Style of bevel around the statusbar text
tr: Durum çubuğı metni etrafındaki şev uslûbı

en: Style of bevel around the toolbar
tr: Alet çubuğınıñ etrafındaki şevniñ uslûbı

en: Style of underline for this text
tr: Bu metin içün alt-sızıq uslûbı

en: Submenu
tr: Alt-menü

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
tr: Depo işaretçigi, işaretçik kümesi ya da isimlendirilgen işaretçik içün qullanılacaq remziy ölçü

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
tr: DOĞRU ise bastıruv esnasında bir teraqqiyat dialogı kösterilir.

en: TRUE if print process may run asynchronous.
tr: DOĞRU ise bastıruv esnası eş-zamansız olaraq çapa bilir.

en: TRUE if the Position property should be used
tr: Position hasiyetiniñ qullanıluvı lâzim ise, DOĞRU

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
tr: DOĞRU ise, kontekstniñ menşei saifeniñ köşesinde olmalıdır, suretlenebilir mesahanıñ köşesinde degil

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
tr: DOĞRU ise, bastırılğan veriler bastırıcığa ya da bastırıcı sunucısına yiberilgenden soñ bastıruv işi durum-deñişken signallarını bermege devam eter.

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
tr: DOĞRU ise, bastırılğan veriler bastırıcığa ya da bastırıcı sunucısına yiberilgen soñ bastıruv işlemi bastıruv işiniñ durumı aqqında bildirmege devam eter.

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
tr: DOĞRU ise, pencereniñ qullanıcınıñ diqqatına ketirilüvi lâzim.

en: TRUE if the window should not be in the pager.
tr: DOĞRU ise, pencereniñ saifecide olmayuvı lâzim.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
tr: Pencereniñ vazife çubuğında olmayuvı lâzim ise, DOĞRU

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
tr: DOĞRU ise, haritalanğanında pencereniñ kirdi fokusını qabul etüvi lâzim.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
tr: DOĞRU ise pencereniñ kirdi fokusını qabul etüvi lâzim.

en: TRUE if this printer can accept PDF
tr: DOĞRU ise, bu bastırıcı PDF qabul ete bilir

en: TRUE if this printer can accept PostScript
tr: DOĞRU ise, bu bastırıcı PostScript qabul ete bilir

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
tr: DOĞRU ise bu bastırıcı yañı işlerni qabul ete

en: TRUE if this printer is paused
tr: DOĞRU ise bu bastırıcı tınışlanğandır

en: Tab Border
tr: İlmek Sıñırı

en: Tab Position
tr: İlmek Mevamı

en: Tab curvature
tr: İlmek egriligi

en: Tab detachable
tr: İlmek qopuşabilir

en: Tab expand
tr: İlmek kenişlemesi

en: Tab fill
tr: İlmek toldurması

en: Tab label
tr: İlmek etiketi

en: Tab overlap
tr: İlmek örtüşmesi

en: Tab pack type
tr: İlmek deste türü

en: Tab reorderable
tr: İlmek kene sıralanabilir

en: Tabs
tr: İlmekler

en: Tabs set
tr: İlmekler tesbitli

en: Tag Table
tr: Nişan Cedveli

en: Tag name
tr: Nişan ismi

en: Take Focus
tr: Fokusnı Al

en: Tearoff State
tr: Yırtıp-alnıñ Durumı

en: Tearoff Title
tr: Yırtıp-alnıñ Serlevası

en: Text
tr: Metin

en: Text Column
tr: Metin Sutunı

en: Text Tag Table
tr: Metin Nişanı Cedveli

en: Text column
tr: Metin sutunı

en: Text direction
tr: Metin yönelişi

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
tr: Metin yönelişi; meselâ sağdan-solğa yaki soldan-sağğa

en: Text length
tr: Metin uzunlığı

en: Text of the expander's label
tr: Kenişletici etiketiniñ metni

en: Text of the frame's label
tr: Çerçiveniñ etiketiniñ metni

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
tr: Dögme içindeki etiket pencereçiginiñ metni, eger dögme bir etiket pencereçigi ihtiva ete ise

en: Text on the progress bar
tr: Teraqqiyat çubuğınıñ metni

en: Text to be displayed in the progress bar
tr: Teraqqiyat çubuğında kösterilecek metin

en: Text to render
tr: Qılınacaq metin

en: Text to show in the item.
tr: Unsurda kösterilecek metin.

en: Text x alignment
tr: Metin x hizalaması

en: Text y alignment
tr: Metin y hizalaması

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
tr: Depo tezleştirici anahtarları içün qullanılacaq Tezleştirici Zümresi

en: The GIcon being displayed
tr: Kösterilgen GIcon

en: The GdkFont that is currently selected
tr: Al-azırda saylanğan GdkFont

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
tr: Bu GtkAction'nıñ ülfetlendirilgeni GtkActionGroup, yaki NULL (iç qullanım içün).

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
tr: Teraqqiyat çubuğına bağlanğan GtkAdjustment (Takbih etilgen)

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
tr: Ufqiy mevam içün GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment for the vertical position
tr: Vertikal mevam içün GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
tr: Bu menzil nesnesiniñ ağımdaki qıymetini ihtiva etken GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
tr: Bu miqyas dögmesi nesnesiniñ ağımdaki qıymetini ihtiva etken GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
tr: Bu körünim-limanı içün ufqiy mevam qıymetlerini belgilegen GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
tr: Bu körünim-limanı içün vertikal mevam qıymetlerini belgilegen GtkAdjustment

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
tr: Qılınğan işaretçikniñ ölçüsini belirtken GtkIconSize qıymeti

en: The GtkPageSetup to use
tr: Qullanılacaq GtkPageSetup

en: The GtkPageSetup used by default
tr: Ög-belgilengen olaraq qullanılacaq GtkPageSetup

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
tr: Dialognı başlanğıçlandıruv içün qullanılacaq GtkPrintSettings

en: The GtkPrinter which is selected
tr: Saylanğan olğan GtkPrinter

en: The OK button of the dialog.
tr: Dialognıñ Tamam dögmesi.

en: The PrinterOption backing this widget
tr: Bu pencereçikni arqalağan PrinterOption

en: The RecentManager object to use
tr: Qullanılacaq RecentManager nesnesi

en: The URI bound to this button
tr: Bu dögmege bağlanğan URI

en: The URL for the link to the website of the program
tr: Programnıñ ağ-saytına ilişim içün URL

en: The accel group holding accelerators for the menu
tr: Menü içün tezleştiricilerni tutqan tezleştirici zümresi

en: The acceleration rate when you hold down a button
tr: Bir dögmeni basıq tutqanıñızda tezleşme nisbeti

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
tr: Aylanma dögmesi (spinbutton) qıymetini tutqan tadil.

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton.
tr: Aylanma dögmesi (spinbutton) qıymetini tutqan tadil.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
tr: Etiket metniniñ satırlarınıñ bir-birine nisbeten hizalanması. Bu, etiketniñ tahsisi içerisinde hizalanmasını tesirlemez. Onıñ içün baqıñız: GtkMisc::xalign

en: The amount of space between children
tr: Balalar arasındaki boşluq miqdarı

en: The amount of space between two consecutive columns
tr: Ardı-sıralı eki sutun arasındaki boşluq miqdarı

en: The amount of space between two consecutive rows
tr: Ardı-sıralı eki satır arasındaki boşluq miqdarı

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
tr: Pencereçikniñ soluna ve sağına eklenecek fezanıñ piksel cınsından miqdarı

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
tr: Pencereçikniñ üstüne ve tübüne eklenecek fezanıñ piksel cınsından miqdarı

en: The border relief style
tr: Sıñır relyefi uslûbı

en: The buffer which is displayed
tr: Kösterilgen olğan bufer

en: The buttons shown in the message dialog
tr: Risale dialogında kösterilgen dögmeler

en: The cancel button of the dialog.
tr: Dialognıñ vazgeç dögmesi.

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
tr: Kirdi mündericesini maskalağanda qullanılacaq remiz ("sır-söz tarzı" içün)

en: The child pack direction of the menubar
tr: Menü çubuğınıñ bala deste yönelişi

en: The closure to be monitored for accelerator changes
tr: Tezleştirici deñişiklikleri içün közetilecek qapanma

en: The color selection embedded in the dialog.
tr: Dialogta içeri yatqızılğan tüs saylamı.

en: The colorspace in which the samples are interpreted
tr: Nümünelerniñ içinde tefsir etilecegi tüs-fezası

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
tr: Unsurlar içün alet-qaranesi metinlerini ihtiva etken model içindeki sutun

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
tr: Saflar içün alet-qaranesi metinlerini derç etken modeldeki sutun

en: The column number to attach the left side of the child to
tr: Balanıñ sol yanınıñ ilişecegi sutun numarası

en: The column number to attach the right side of a child widget to
tr: Bir balanıñ sağ tarafınıñ eklenecek olğanı sutun numarası

en: The column number to attach the right side of the child to
tr: Balanıñ sağ yanınıñ ilişecegi sutun numarası

en: The column of the model containing the strings.
tr: Tizgilerni ihtiva etken modelniñ sutunı.

en: The contents of the entry
tr: Kirildiniñ mündericesi

en: The contents of the tooltip for this tray icon
tr: Bu sini işaretçigi içün alet-qaranesi mündericesi

en: The contents of the tooltip for this widget
tr: Bu pencereçik içün alet-qaranesi mündericesi

en: The contents of the tooltip on the primary icon
tr: Birlemci işaretçik üzerindeki alet-qaranesiniñ mündericesi

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
tr: Ekilemci işaretçik üzerindeki alet-qaranesiniñ mündericesi

en: The current color
tr: Ağımdaki tüs

en: The current filter for selecting which files are displayed
tr: Qaysı dosyelerniñ kösterilecegini saylamaq içün ağımdaki süzgüç

en: The current filter for selecting which resources are displayed
tr: Angi çoqraqlarnıñ kösterilecegini saylamaq içün qullanılğan ağımdaki süzgüç

en: The current fraction of the task that's been completed
tr: Vazifeniñ al-azırda tamamlanğan qısmı

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
tr: Ağımdaki tonuqlıq qıymeti (0 tamamen şeffaf, 65535 tamamen tonuq)

en: The current page in the document
tr: Belgedeki cari saife

en: The current position of the insertion cursor in chars
tr: Remizler cınsından qıstırma imleçiniñ ağımdaki mevamı

en: The current value
tr: Ağımdaki qıymet

en: The currently selected filename
tr: Al-azırda saylanğan dosye adı

en: The currently selected menu item
tr: Al-azırda saylanğan menü unsurı

en: The default display for GDK
tr: GDK içün ög-belgilengen kösterim

en: The default font options for the screen
tr: Ekran içün ög-belgilengen urufat ihtiyariyatı

en: The default height of the window, used when initially showing the window
tr: Pencere ilk kösterilgeninde qullanılğan, pencereniñ ög-belgilengen yüksekligi

en: The default width of the window, used when initially showing the window
tr: Pencere ilk kösterilgeninde qullanılğan, pencereniñ ög-belgilengen kenişligi

en: The desired maximum width of the label, in characters
tr: Etiketniñ istengen azamiy kenişligi, remiz cınsından

en: The desired width of the button widget, in characters.
tr: Dögme pencereçiginiñ istengen kenişligi, remiz cınsından.

en: The desired width of the label, in characters
tr: Etiketniñ arzu etilgen kenişligi, remizler cınsından

en: The dialog has a separator bar above its buttons
tr: Dialognıñ dögmeleri üzerinde bir ayırğıç çubuğı bar

en: The direction the arrow should point
tr: Oqnıñ doğrultıluvı lâzim olğan yöneliş

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
tr: Ölçü zümresiniñ, komponent pencereçikleriniñ istemlengen ölçülerini tesir etkeni yönelişler

en: The dropdown menu
tr: Aşağı-tüşken menü

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
tr: Bu pencereçikniñ alacağı GdkEvent çeşitlerini qararlaştırğan vaqia maskası

en: The file chooser dialog to use.
tr: Qullanılacaq dosye saylavcı dialog.

en: The fill level.
tr: Tolma seviyesi.

en: The fixed height
tr: Sabit yükseklik

en: The fixed width
tr: Sabit kenişlik

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
tr: gtk_entry_progress_pulse() çağırılğan sayın teraqqiyat sıçrav blokunıñ kirildiniñ topyekün kenişliginiñ ne qadar miqdarında areket ettirilecegi

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
tr: Nabız etilgende sıçrav blokunıñ areket ettirilecegi topyekün teraqqiyatnıñ kesiri

en: The fraction of total work that has been completed
tr: Tolay işniñ tamamlanğan olğan kesiri

en: The full path to the file to be used to store and read the list
tr: Listeni mağazlamaq ve oqumaq içün qullanılacaq dosyeniñ tam yolçığı

en: The hardware keycode of the accelerator
tr: Tezleştiriciniñ donanım tuş kodu (keycode)

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
tr: Eger keniş-ayırğıçlar (wide-separators) DOĞRU ise, ayırğıçlarnıñ yüksekligi

en: The height of the layout
tr: Serimniñ yüksekligi

en: The help button of the dialog.
tr: Dialognıñ yardım dögmesi.

en: The horizontal alignment of the label
tr: Etiketniñ ufqiy hizalaması

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
tr: Ufqiy hizalama, 0'dan (sol) 1'ge (sağ). Sağdan-Solğa (RTL) serimler içün tersi.

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
tr: Metinniñ ufqiy hizalaması, 0'dan (sol) 1'ge (sağ). Sağdan-Solğa (RTL) serimler içün tersi.

en: The icon name to use for the printer
tr: Bastırıcı içün qullanılacaq işaretçik ismi

en: The icon size
tr: İşaretçik ölçüsi

en: The image
tr: Suret

en: The inconsistent state of the button
tr: Dögmeniñ izçensiz durumı

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
tr: Faaliyet tarzında er keneleme içün qullanılğan artım (Takbih etilgen)

en: The index of the child in the parent
tr: Balanıñ, babası içindeki indeksi

en: The index of the current page
tr: Ağımdaki saifeniñ indeksi

en: The initial position of the window
tr: Pencereniñ başlanğıç mevamı

en: The item which is currently active
tr: Al-azırda faal olğan unsur

en: The keyval of the accelerator
tr: Tezleştiriciniñ tuş qıymeti (keyval)

en: The label for the link to the website of the program. If this is not set, it defaults to the URL
tr: Programnıñ ağ-saytına ilişim içün etiket. Eger tesbit etilmegen ise, URL qıymetine ög-belgilengenir

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
tr: Amelni qabilleştirgen menü unsurları ve dögmeler içün qullanılğan etiket.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
tr: Bir ISO kodu olaraq metinniñ yazılğanı til. Pango bunı metinni qılğanda bir kinaye olaraq qullana bilir. Eger tesbitsiz ise, uyğun bir ög-belgilengen qullanılacaq.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
tr: ISO kodu olaraq metinniñ tili. Pango metinni qılğanda bunı bir kinaye olaraq qullana bilir. Eger bu parametrni añlamay iseñiz, mühtemelen oña muhtac degilsiñiz

en: The length of horizontal scroll arrows
tr: Ufqiy taydırma oqlarınıñ uzunlığı

en: The length of vertical scroll arrows
tr: Vertikal taydırma oqlarınıñ uzunlığı

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
tr: Bu buferniñ tüyreme-tahtasına kopiyalav ve SVT (süyrekle-ve-tüşür; DND) menbası içün desteklegeni maqsatlarnıñ listesi

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
tr: Bu buferniñ tüyreme-tahtasına kopiyalav ve SVT (süyrekle-ve-tüşür; DND) istiqameti içün desteklegeni maqsatlarnıñ listesi

en: The location of the printer
tr: Bastırıcınıñ mekânı

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
tr: Bu pencereçikniñ ne çeşit uzantı vaqialarını alacağını qararlaştırğan maska

en: The maximum number of items to be displayed
tr: Kösterilecek azamiy unsur sayısı

en: The maximum number of items to be returned by gtk_recent_manager_get_items()
tr: gtk_recent_manager_get_items() tarafından qaytarılacaq azamiy unsur sayısı

en: The maximum value of the adjustment
tr: Tadilniñ azamiy qıymeti

en: The menu of options
tr: İhtiyariyat menüsi

en: The metric used for the ruler
tr: Cedvel içün qullanılacaq ölçem

en: The minimum desired width of the menu item in characters
tr: Menü unsurınıñ arzu etilgen eñ kiçik kenişligi, remiz cınsından

en: The minimum horizontal width of the progress bar
tr: Teraqqiyat çubuğınıñ asğariy ufqiy kenişligi

en: The minimum size of the arrow in the combo box
tr: Terkip qutusındaki oqnıñ eñ kiçik ölçüsi

en: The minimum value of the adjustment
tr: Tadilniñ eñ kiçik qıymeti

en: The minimum vertical height of the progress bar
tr: Teraqqiyat çubuğınıñ asğariy vertikal yüksekligi

en: The minimum vertical width of the progress bar
tr: Teraqqiyat çubuğınıñ asğariy vertikal kenişligi

en: The mnemonic accelerator key for this label
tr: Bu etiket içün hatırlatıcı tezleştirici tuş

en: The model containing the possible values for the combo box
tr: Terkip qutusı içün caiz qıymetlerni ihtiva etken model

en: The model for cell view
tr: Hüceyre körünimi içün model

en: The model for the TreeModelSort to sort
tr: TreeModelSort içün sıralandırılacaq model

en: The model for the combo box
tr: Terkip qutusı içün model

en: The model for the icon view
tr: İşaretçik körünimi içün model

en: The model for the tree view
tr: Terek körünimi içün model

en: The model to find matches in
tr: İçinde eşleşmelerniñ tapılacağı model

en: The modifier mask of the accelerator
tr: Tezleştiriciniñ başqalaştırıcı maskası

en: The monitor the menu will be popped up on
tr: Menüniñ üzerinde peyda olacağı monitor

en: The name of the icon from the icon theme
tr: İşaretçik temasından işaretçikniñ ismi

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
tr: Programnıñ ismi. Eger tesbit etilmegen eken, g_get_application_name() qıymetine ög-belgilenir

en: The name of the selected font
tr: Saylanğan urufatnıñ ismi

en: The name of the themed icon displayed on the item
tr: Bu unsurda kösterilecek temalı işaretçikniñ ismi

en: The name of the widget
tr: Pencereçikniñ ismi

en: The number of bits per sample
tr: Nümüne başına bit sayısı

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
tr: Faaliyet tarzında teraqqiyat çubuğı mesahasına sığa bilecek blok sayısı (Takbih etilgen)

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
tr: Bir safnıñ başlanğıçı ile soñraki safnıñ başlanğıçı arasındaki bayt sayısı

en: The number of columns in the table
tr: Cedveldeki sutun sayısı

en: The number of columns of the pixbuf
tr: Piksel buferindeki (pixbuf) sutun sayısı

en: The number of decimal places that are displayed in the value
tr: Qıymette kösterilgen onarlama kesir haneleri sayısı

en: The number of decimal places to display
tr: Kösterilecek ondalıq raqam sayısı

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
tr: Bir teraqqiyat çubuğındaki ayrı bloklarnıñ sayısı (munfasıl uslûpta kösterilgende)

en: The number of pages in the document.
tr: Belgedeki saife sayısı.

en: The number of rows in the table
tr: Cedveldeki satır sayısı

en: The number of rows of the pixbuf
tr: Piksel buferindeki (pixbuf) saf sayısı

en: The number of samples per pixel
tr: Piksel başına nümüne sayısı

en: The opacity of the window, from 0 to 1
tr: Pencereniñ tonuqlığı, 0'dan 1'ge qadar

en: The orientation of the orientable
tr: Yöneldirilebilirniñ yöneldirimi

en: The orientation of the tray
tr: Sininiñ yöneldirimi

en: The pack direction of the menubar
tr: Menü çubuğınıñ deste yönelişi

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
tr: Pencereçikniñ tübüne eklenecek şilteleme.

en: The padding to insert at the left of the widget.
tr: Pencereçikniñ soluna eklenecek şilteleme.

en: The padding to insert at the right of the widget.
tr: Pencereçikniñ sağına eklenecek şilteleme.

en: The padding to insert at the top of the widget.
tr: Pencereçikniñ üstüne eklenecek şilteleme.

en: The page increment of the adjustment
tr: Tadilniñ saife artımı

en: The page size of the adjustment
tr: Tadilniñ saife ölçüsi

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
tr: Bu pencereçikniñ baba pencereçigi. Bir Konteyner pencereçik olmalı

en: The parent window
tr: Baba penceresi

en: The pixbuf to render
tr: Qılınacaq pixbuf

en: The position in which the current value is displayed
tr: Ağımdaki qıymetniñ kösterilecegi mevam

en: The position of the image relative to the text
tr: Suretniñ metinge nisbeten mevamı

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
tr: Qıstırma tamğasınıñ mevamı (buferniñ başından berli çıqıntı olaraq)

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
tr: Remizler cınsından imleçten itibaren saylamnıñ muhalif ucunıñ mevamı

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
tr: Eger hüceyre qılıcısı bütün tizgini köstermek içün yeterli alanğa saip degil ise, tizgini hazıflaştırmaq içün tercih etilgen yer

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
tr: Eger etiket bütün tizgini köstermek içün yeterli fezağa saip degil ise, tizgini hazıflaştırmaq içün tercih etilgen yer

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
tr: Eger teraqqiyat çubuğı bütün tizgini köstermege yeterli fezağa saip olmayıp ta bir qısmını kösterecek olsa, tizgini hazıflaştırmaq içün tercih etilgen yer.

en: The primary text of the message dialog
tr: Risale dialogınıñ birlemci metni

en: The primary text of the title includes Pango markup.
tr: Serlevanıñ birlemci metni Pango tamğalaması ihtiva ete.

en: The radio action whose group this action belongs to.
tr: Bu amelniñ ait olğanı zümreniñ radio ameli.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
tr: Bu pencereçikniñ ait olğanı zümreniñ radio dögmesi.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
tr: Bu pencereçikniñ ait olğanı zümreniñ radio menü unsurı.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
tr: Bu dögmeniñ ait olğanı zümreniñ radio alet dögmesi.

en: The representation being used for image data
tr: Suret verileri içün qullanılayatqan temsil

en: The representation being used for primary icon
tr: Birlemci işaretçik içün qullanılğan temsil

en: The representation being used for secondary icon
tr: Ekilemci işaretçik içün qullanılğan temsil

en: The resolution for fonts on the screen
tr: Ekran üzerindeki urufatlarnıñ çezinirligi

en: The row number to attach the bottom of the child to
tr: Balanıñ tübüniñ ilişecegi saf numarası

en: The row number to attach the top of a child widget to
tr: Bir balanıñ üstüniñ eklenecek olğanı saf numarası

en: The row number to attach the top of the child to
tr: Balanıñ üstüniñ ilişecegi saf numarası

en: The screen where this status icon will be displayed
tr: Durum işaretçiginiñ kösterilecegi ekran

en: The screen where this window will be displayed
tr: Bu pencereniñ kösterilecegi ekran

en: The screen where this window will be displayed.
tr: Bu pencereniñ kösterilecegi ekran.

en: The secondary text includes Pango markup.
tr: Ekilemci metin Pango tamğalaması ihtiva ete.

en: The secondary text of the message dialog
tr: Risale dialogınıñ ekilemci metni

en: The selected color
tr: Saylanğan tüs

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
tr: Saylanğan kün (1 ile 31 arasındaki bir sayı olaraq, ya da al-azırda saylanğan künni saylamsızlamaq içün 0)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
tr: Saylanğan ay (0 ile 11 arasındaki bir sayı olaraq)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
tr: Saylanğan tonuqlıq qıymeti (0 tamamen şeffaf, 65535 tamamen tonuq)

en: The selected year
tr: Saylanğan yıl

en: The selection mode
tr: Saylam tarzı

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
tr: Adımlayıcı içün tadilniñ alt yanına nişanlağan hassasiyet siyaseti

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
tr: Adımlayıcı içün tadilniñ üst yanına nişanlağan hassasiyet siyaseti

en: The size of the icon
tr: İşaretçikniñ ölçüsi

en: The size of the recently used resources list
tr: Demi qullanılğan çoqraqlar listesiniñ ölçüsi

en: The sorting order of the items displayed
tr: Kösterilgen unsurlarnıñ sıralama tertibi

en: The status of the print operation
tr: Bastıruv işleminiñ durumı

en: The step increment of the adjustment
tr: Tadilniñ adımlıq artımı

en: The stock ID of the stock icon to render
tr: Qılınacaq depodan işaretçikniñ depo kimligi

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
tr: Bu amelni temsil etken pencereçiklerde kösterilecek olğan temin etilgen işaretçik.

en: The stock icon displayed on the item
tr: Bu unsurda kösterilecek depo işaretçigi

en: The string displayed in the child's menu entry
tr: Balanıñ menü kirildisinde kösterilgen tizgi

en: The string displayed on the child's tab label
tr: Balanıñ ilmek etiketinde köstergen tizgi

en: The string that represents this font
tr: Bu urufatnı temsil etken tizgi

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
tr: Pencereçikniñ nasıl körünecegi (tüsler, vs.) aqqında malümat ihtiva etken uslûbı

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
tr: Menü unsurına iliştirilgen alt-menü, ya da eger yoqsa NULL

en: The text for the child label
tr: Bala etiketiniñ metni

en: The text of the label
tr: Etiketniñ metni

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
tr: Etiket metni XML tamğalamasını ihtiva ete. Baqıñız: pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
tr: Saylanğan urufatnı numayış etmek içün kösterilecek metin

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
tr: Noqtacı bir alt-menüge doğru areket etkende alt-menüni gizlemeden evelki vaqıt

en: The title of the assistant page
tr: Muavin saifeniñ serlevası

en: The title of the color selection dialog
tr: Tüs saylam penceresiniñ serlevası

en: The title of the file chooser dialog.
tr: Dosye saylavcı dialognıñ serlevası.

en: The title of the font selection dialog
tr: Urufat saylamı dialogınıñ serlevası

en: The title of the window
tr: Pencereniñ serlevası

en: The toggle button can be activated
tr: Döndürme dögmesi faalleştirile bilir

en: The toggle state of the button
tr: Dögmeniñ döndürme durumı

en: The transient parent of the dialog
tr: Dialognıñ keçici olğan babası

en: The translation domain used by gettext
tr: Gettext tarafından qullanılğan tercime saası

en: The type of accelerators
tr: Tezleştiricilerniñ türü

en: The type of message
tr: Mesajnıñ türü

en: The type of operation that the file selector is performing
tr: Dosye saylavcısınıñ icra eteyatqanı işletim türü

en: The type of the assistant page
tr: Muavin saifeniñ türü

en: The type of the window
tr: Pencereniñ türü

en: The unit in which distances can be measured in the context
tr: Kontekst içerisinde mesafelerniñ ölçele bilecegi birlem

en: The value
tr: Qıymeti

en: The value of the adjustment
tr: Tadilniñ qıymeti

en: The value of the scale
tr: Miqyasnıñ qıymeti

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
tr: Bu amelniñ ait olğanı zümreniñ ağımdaki faal azasınıñ qıymet hasiyeti.

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
tr: Bu amel, zümresiniñ ağımdaki ameli olğanda gtk_radio_action_get_current_value() tarafından qaytarılğan qıymet.

en: The version of the program
tr: Programnıñ sürümi

en: The vertical alignment of the label
tr: Etiketniñ vertikal hizalaması

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
tr: Vertikal hizalama; 0'dan (üst) 1'ge (tüp) qadar

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
tr: Metinniñ vertikal hizalaması, 0'dan (üst) 1'ge (tüp) qadar.

en: The widget the menu is attached to
tr: Menüniñ yanına ilişkeni pencereçik

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
tr: Etiketniñ hatırlatıcı tuşuna basılğanında qabilleştirilecek pencereçik

en: The widget to be monitored for accelerator changes
tr: Tezleştirici deñişiklikleri içün közetilecek pencereçik

en: The widget's window if it is realized
tr: Pencereçikniñ penceresi, eger cisimleştirilgen ise

en: The width at which the text is wrapped
tr: Metinniñ sarılacağı kenişlik

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
tr: Eger keniş-ayırğıçlar (wide-separators) DOĞRU ise, ayırğıçlarnıñ kenişligi

en: The width of the empty border outside the containers children
tr: Konteynerniñ balalarınıñ tışındaki boş sıñırnıñ kenişligi

en: The width of the layout
tr: Serimniñ kenişligi

en: The width used for each item
tr: Er unsur içün qullanılğan kenişlik

en: The window gravity of the window
tr: Pencereniñ pencere çekimi

en: The window of the socket the plug is embedded in
tr: Tıqaçnıñ içinde yatqızılğan olğanı oyuq (soket) penceresi

en: The x-align
tr: x-hizalama

en: The xpad
tr: x şiltelemesi

en: The y-align
tr: y-hizalama

en: The ypad
tr: y şiltelemesi

en: Theme Name
tr: Tema İsmi

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
tr: İmleçniñ qıpuvnı toqtatuvı içün keçüvi kerek olğan vaqıt, saniye cınsından

en: Timeout after which browse mode is disabled
tr: Kezinme tarzı ğayrı qabilleştirilmeden evelki keçikme

en: Timeout before tooltip is shown
tr: Alet-qaranesi kösterilmeden evel keçikme

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
tr: Kezinme tarzı qabilleştirilgen olğanda, alet-qaranesi kösterilmeden evelki keçikme

en: Timestamp of current fontconfig configuration
tr: Ağımdaki fontconfig ayarlamasınıñ zaman-tamğası

en: Title
tr: Serleva

en: Title of the print job
tr: Bastırma işiniñ serlevası

en: Title to appear in column header
tr: Sutun başlığında belirecek serleva

en: Toggle state
tr: Döndürme durumı

en: Toolbar Style
tr: Alet Çubuğı Uslûbı

en: Toolbar style
tr: Alet çubuğı uslûbı

en: Tooltip
tr: Alet-qaranesi

en: Tooltip Column
tr: Alet-qaranesi Sutunı

en: Tooltip Text
tr: Alet-qaranesi Metni

en: Tooltip browse mode timeout
tr: Alet-qaranesi kezinme tarzı zaman aşımı

en: Tooltip browse timeout
tr: Alet-qaranesi kezinme zaman aşımı

en: Tooltip markup
tr: Alet-qaranesi tamğalaması

en: Tooltip timeout
tr: Alet-qaranesi zaman aşımı

en: Tooltips
tr: Alet-qaraneleri

en: Top Attach
tr: Üst İlişme

en: Top Padding
tr: Üst Şilteleme

en: Top attachment
tr: Üst ilişik

en: Track Print Status
tr: Bastırma Durumını Taqip Et

en: Transient for Window
tr: Pencere içün Keçici

en: Translation Domain
tr: Tercime Saası

en: Tree line pattern
tr: Terek sızığı naqşı

en: Tree line width
tr: Terek sızığı kenişligi

en: TreeModel column containing the column span values
tr: Sutun qarışı qıymetlerini ihtiva etken TreeModel sutunı

en: TreeModel column containing the row span values
tr: Saf qarışı qıymetlerini ihtiva etken TreeModel sutunı

en: TreeModelSort Model
tr: TreeModelSort Modeli

en: TreeView Model
tr: TreeView Modeli

en: Trough Border
tr: Uluq Sıñırı

en: Trough Side Details
tr: Uluq Yan Tafsilâtı

en: Trough Under Steppers
tr: Uluq Adımlayıcılar Altında

en: Truncate multiline
tr: Çoq-satırlını pıta

en: Type hint
tr: Tür kinayesi

en: Type of bevel around toolbar buttons
tr: Alet çubuğı dögmeleri etrafındaki şevniñ türü

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
tr: Alt-piksel rumuzsızlaştırma türü; none (iç), rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
tr: Alt-sızıq

en: Underline set
tr: Alt-sızıq tesbitli

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
tr: Oturım keri tiklengende qullanılacaq pencere içün emsalsiz kimliklendirici

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
tr: Başlanğıç-tebliği (startup-notification) tarafından qullanılğan pencere içün emsalsiz başlanğıç kimliklendiricisi

en: Unit
tr: Birlem

en: Unvisited Link Color
tr: Ziyaret Etilmegen İlişim Tüsü

en: Update Policy
tr: Yañartma Siyaseti

en: Update policy
tr: Yañartma siyaseti

en: Upper
tr: Üst

en: Upper limit of ruler
tr: Cedvelniñ üst hadı

en: Upper stepper sensitivity
tr: Yuqarı adımlayıcı hassasiyeti

en: Urgent
tr: Acil

en: Use Markup
tr: Tamğalama Qullan

en: Use Markup in secondary
tr: Ekilemcide Tamğalama qullan

en: Use Preview Label
tr: Ög-baquv Etiketi Qullan

en: Use alpha
tr: Alfa qullan

en: Use font in label
tr: Urufatnı etikette qullan

en: Use full page
tr: Tam saife qullan

en: Use markup
tr: Tamğalama qullan

en: Use separator
tr: Ayırğıç qullan

en: Use size in label
tr: Ölçüni etikette qullan

en: Use stock
tr: Depo qullan

en: Use underline
tr: Alt-sızıq qullan

en: User Data
tr: Qullanıcı Verileri

en: Value
tr: Qıymet

en: Value Position
tr: Qıymet Mevamı

en: Value in list
tr: Listedeki qıymet

en: Value of the progress bar
tr: Teraqqiyat çubuğınıñ qıymeti

en: Value spacing
tr: Qıymet boşluqlaması

en: Vertical Adjustment
tr: Vertikal Tadil

en: Vertical Adjustment for the widget
tr: Pencereçik içün Vertikal Tadil

en: Vertical Alignment
tr: Vertikal Hizalama

en: Vertical Offset
tr: Vertikal Çıqıntı

en: Vertical Padding
tr: Vertikal Şilteleme

en: Vertical Scroll Arrow Length
tr: Vertikal Taydırma Oqu Uzunlığı

en: Vertical Scrollbar Policy
tr: Vertikal Taydırma Çubuğı Siyaseti

en: Vertical Separator Width
tr: Vertikal Ayırğıç Kenişligi

en: Vertical Tab Border
tr: Vertikal İlmek Sıñırı

en: Vertical adjustment
tr: Vertikal tadil

en: Vertical adjustment for the text widget
tr: Metin pencereçigi içün vertikal hizalama

en: Vertical alignment
tr: Vertikal hizalama

en: Vertical alignment for child
tr: Bala içün vertikal hizalama

en: Vertical options
tr: Vertikal ihtiyariyat

en: Vertical padding
tr: Vertikal şilteleme

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
tr: Faydalanılışlı fezada balanıñ vertikal mevamı. 0.0 ise üstke, 1.0 ise altqa hizalanır

en: Vertical scale
tr: Vertikal miqyas

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
tr: Hüceyreler arasındaki vertikal boşluq.  Bir çift sayı olmalı

en: View allows user to search through columns interactively
tr: Körünim qullanıcığa sutunlarda tesirleşimli qıdırma izni berir

en: View has expanders
tr: Körünim cayıldırıcılarğa saip

en: View is reorderable
tr: Körünim yañıdan sıralana bilir

en: Visibility
tr: Körünirlik

en: Visible
tr: Körünir

en: Visible Window
tr: Körünir Pencere

en: Visible when horizontal
tr: Gorizontal olğanda körünir

en: Visible when overflown
tr: Taşqan olğanda körünir

en: Visible when vertical
tr: Vertikal olğanda körünir

en: Visited
tr: Ziyaret Etilgen

en: Visited Link Color
tr: Ziyaret Etilgen İlişim Tüsü

en: Website URL
tr: Ağ-saytı adresi

en: Website label
tr: Ağ-saytı etiketi

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
tr: Qaysı derecede kinayelemeniñ qullanılacağı; iç (hintnone), az (hintslight), orta (hintmedium) yaki tam (hintfull)

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
tr: DOĞRU olğanda, bu amel içün boş menü proksileri gizlenir.

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
tr: DOĞRU olğanda, klavye yürsetmesi ve diger hatalar bip bipke sebep olur

en: When TRUE, the parts of the trough on the two sides of the slider are drawn with different details
tr: DOĞRU olğanda, sürgüniñ er eki tarafındaki uluq parçaları deñişik tafsilâtnen sızılır

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
tr: DOĞRU olğanda, bu ekranda areket bildirme vaqiaları dağıtılmaz

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
tr: DOĞRU olğanda, pencereçikler içerisinde yürsetmek içün sadece imleç tuşları faydalanılışlı olur

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
tr: DOĞRU olğanda, bu amel içün alet unsurı proksileri alet çubuğındaki taşqan menüde temsil etilir.

en: When scrolling, always show both arrows.
tr: Taydırğanda, er zaman oqlarnıñ ekisi de köster.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
tr: Ufqiy taydırma çubuğınıñ ne zaman kösterilecegi

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
tr: Menü bir alt-menü olğanda, onı bu qadar piksellik ufqiy çıqıntı ile mevamlandır

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
tr: Menü bir alt-menü olğanda, onı bu qadar piksellik vertikal çıqıntı ile mevamlandır

en: When the vertical scrollbar is displayed
tr: Vertikal taydırma çubuğınıñ ne zaman kösterilecegi

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars. This property only takes effect if "window-placement-set" is TRUE.
tr: Taydırma çubuqlarına nazaran mündericeniñ qayda qonumlanacağı. Bu hasiyet sadece "window-placement-set" (pencere yerleşimi tesbitli) DOĞRU ise tesirli olur.

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
tr: Taydrılğan pencereniñ mündericesiniñ taydırma çubuqlarına nazaran qayda qonumlanacağı, eger taydırılğan pencereniñ öz yerleşimi tarafından üstünden aydalğan olmasa.

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
tr: Taydırma çubuqlarına nazaran mündericeniñ qonumını belgilemek içün "window-placement" (pencere yerleşimi) tesbitiniñ qullanılıp qullanılmaycağı.

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
tr: Sekirmeniñ (Tab) bir sekirme remziniñ kirsetilüvinen neticelenip neticelenmeycegi

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
tr: Dosye saylavcısınıñ saqlama tarzında kerekli ise üstüne-yazma tasdiq dialogını kösterip köstermeycegi.

en: Whether a palette should be used
tr: Bir paletniñ qullanılıp qullanılmaycağı

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
tr: Aylanma dögmesiniñ had qıymetlerine ulaşqanında dolanıp dolanmaycağı

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
tr: Faalleştirilebilir işaretçiklerniñ avelengenlerinde ög ışıqlanıp ışıqlanmaycağı

en: Whether all required fields on the page have been filled out
tr: Saifede talap etilgen alanlarnıñ episiniñ toldurılğan olıp olmağanı

en: Whether an empty value may be entered in this field
tr: Bu alanğa boş bir qıymetniñ kirsetile bilip bilmeycegi

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
tr: Dosyelerni icat etüv yaki qollav içün dögmelerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
tr: Dialogtaki dögmelerniñ alternativ dögme sırasını qullanıp qullanmaycağı

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
tr: Ög-belgilengen alet çubuqlarınıñ ancaq metingemi, metin ve işaretçiklergemi, ancaq işaretçiklergemi, vs. saip olacağı.

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
tr: Aşağı-tüşmelerniñ bir yırtıp-al menü unsurına saip olıp olmaycağı

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
tr: Aşağı-tüşmelerniñ menü yerine liste kibi körünip körünmeycegi

en: Whether entered text overwrites existing contents
tr: Kirsetilgen metinniñ mevcut mündericeniñ üstüne yazıp yazmaycağı

en: Whether entered values must already be present in the list
tr: Kirsetilgen qıymetlerniñ listede artıq mevcut oluvınıñ şart olıp olmağanı

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
tr: Yañlış qıymetlerniñ aylanma dögmesiniñ eñ yaqın adım artımına avtomatik olaraq deñiştirilip deñiştirilmegeni

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
tr: Balağa berilgen ilâve fezanıñ balağamı tahsis etilecegi yoqsa şilteleme olaraqmı qullanılacağı

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
tr: Terek körüniminde ızğara sızıqlarınıñ sızılıp sızılmaycağı

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
tr: Bu pencereçikke gtk_widget_show_all()'nıñ tesir etip etmeycegi

en: Whether images should be shown in menus
tr: Menülerde suretlerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether images should be shown on buttons
tr: Dögmelerde suretlerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether labels should have mnemonics
tr: Etiketlerniñ hatırlatıcılı olıp olmaycağı

en: Whether left and right margins accumulate.
tr: Sol ve sağ kenarlarnıñ birikip birikmegeni.

en: Whether lines are wrapped at widget edges
tr: Pencereçik uclarında metinniñ sarılıp sarılmağanı

en: Whether list item matching is case sensitive
tr: Liste unsurı eşleştirmesiniñ büyük-ufaq hassasiyetli olıp olmağanı

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
tr: Menü tezleştiricileri, menü unsurı üzerinde olğanda bir tuşqa basaraq deñiştirile bilsin

en: Whether menu items should have accelerators
tr: Menü unsurlarınıñ hızlandırıcılı olıp olmaycağı

en: Whether new text overwrites existing text
tr: Yañı metinniñ mevcut metinniñ üstüne yazıp yazmaycağı

en: Whether non-numeric characters should be ignored
tr: Sayı olmağan remizlerniñ ihmal etilip etilmeycegi

en: Whether or not the plug is embedded
tr: Tıqaçnıñ içeri yatqızılğan olıp olmağanı

en: Whether or not the status icon is blinking
tr: Durum işaretçiginiñ qıpayatıp yatmaycağı

en: Whether or not the status icon is embedded
tr: Durum işaretçiginiñ içeri yatqızılğan olıp olmağanı

en: Whether or not the status icon is visible
tr: Durum işaretçiginiñ körünir olıp olmaycağı

en: Whether or not to give the color an alpha value
tr: Tüske alfa qıymetiniñ berilip berilmeycegi

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
tr: Metinniñ episiniñ tek bir paragraf içinde tutulıp tutulmaycağı

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
tr: Sız-söz kirildileriniñ Büyük Arif Kiliti (CapsLock) faal olğanda bir ihtar kösterip köstermeycegi

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
tr: Saflarnıñ noqtacı üzerlerinden keçkende cayıldırılacağımı yoqsa eştirilecegimi

en: Whether selected font size is shown in the label
tr: Saylanğan urufat ölçüsiniñ etikette kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
tr: Ayırğıçlarnıñ ayarlana bilgen kenişliginiñ olıp olmağanı ve sızıq yerine qutu qullanılaraq sızılıp sızılmaycağı

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
tr: Boşluqçılarnıñ vertikal sızıqlarmı yoqsa sadece boşmı olacağı

en: Whether tabs should be shown or not
tr: İlmeklerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
tr: İlmeklerniñ soydaş ölçülerge saip olıp olmaycağı

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
tr: Yırtıp-al menü unsurlarınıñ menülerge eklenip eklenmeycegi

en: Whether the action group is enabled.
tr: Amel zümresiniñ qabilleştirilgen olıp olmağanı.

en: Whether the action group is visible.
tr: Amel zümresiniñ körünir olıp olmağanı.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
tr: Amelniñ önemli sayılıp sayılmağanı. DOĞRU ise , bu amel içün alet unsurı proksileri, metni GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ tarzında kösterir.

en: Whether the action is enabled.
tr: Amelniñ qabilleştirilgen olıp olmağanı.

en: Whether the action is visible.
tr: Amelniñ körünir olıp olmağanı.

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
tr: Şahsiyleştirilgen ög-baquvlar uyğulamaca temin etilgen pencereçikniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Whether the application will paint directly on the widget
tr: Uyğulamanıñ doğrudan pencereçik üzerinde boyalap boyalamaycağı

en: Whether the arrow keys move through the list of items
tr: Oq tuşlarınıñ unsurlar listesinde areket içün qullanılıp qullanılmaycağı

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
tr: Arqa-zemin tüsüniñ bütün satır yüksekliginimi yoqsa ancaq nişanlanğan remizlerniñ yüksekliginimi toldurğanı

en: Whether the border should be shown or not
tr: Sıñırnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether the buffer has some text currently selected
tr: Buferniñ al-azırda saylanğan metni olıp olmağanı

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
tr: Dögmeniñ sıçan ile çertilgeninde fokusnı yaqalap yaqalamaycağı

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
tr: Hüceyre qılıcısınıñ al-azırda tarir etüv tarzında olıp olmağanı

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
tr: Ebeveyn öskende, balalarğa ilâve feza berilip berilmeycegi

en: Whether the child's tab should fill the allocated area or not
tr: Balanıñ ilmeginiñ tahsis etilgen mesahanı toldurıp toldurmaycağı

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
tr: child_displacement_x/_y hasiyetleriniñ aynı zamanda fokus tüzköşeligine tesir etip etmeycegi

en: Whether the children should all be the same size
tr: Balalarnıñ episiniñ aynı ölçüde olıp olmaycağı

en: Whether the color selector should allow setting opacity
tr: Tüs saylavcısınıñ tonuqlıqnı tesbit ettirip ettirmeycegi

en: Whether the column can be reordered around the headers
tr: Sutunnıñ başlıqlar etrafında kene sıralana bilip bilmegeni

en: Whether the combo box draws a frame around the child
tr: Terkip qutusınıñ bala etrafında çerçive sızıp sızmaycağı

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
tr: Terkip qutusınıñ sıçan ile çertilgeninde fokusnı yaqalap yaqalamaycağı

en: Whether the combo's dropdown is shown
tr: Terkipniñ aşağı-tüşmesiniñ kösterilgen olıp olmaması

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
tr: Adiy ög-yalğamanıñ avtomatik olaraq qıstırılıp qıstırılmaycağı

en: Whether the completions should be shown in a popup window
tr: Tamamlamalarnıñ peyda pencere içerisinde kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
tr: Kirildilerniñ ve metin körünimleriniñ kontekst menüleriniñ kirdi usulını deñiştirüvni teklif etip etmeycegi

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
tr: Kirildilerniñ ve metin körünimleriniñ kontekst menüleriniñ kontrol remizlerini qıstıruvnı teklif etip etmeycegi

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
tr: Ağımdaki qıymetniñ bir tizgi olaraq sürgüniñ yanında kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether the cursor should blink
tr: İmleçniñ qıpıp qıpmaycağı.

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
tr: Listelerde ve terek körünimlerinde sıralama köstergiçleri yönelişiniñ ög-belgilengenge (aşağı köterilerek demek) qıyasen tersine olıp olmağanı

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
tr: Model boş olğanda aşağı-tüşme dögmesiniñ hassas olıp olmaması

en: Whether the entry contents can be edited
tr: Kirildiniñ mündericesiniñ tarir etile bilip bilmegeni

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
tr: Amel qutusınıñ körünir olıp olmağanı, körünmez olması ve faqat vaqialarnı tuzaqlamaq içün qullanılmasınıñ aksine.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
tr: Amel qutusınıñ amel-tuzaqlama penceresiniñ, bala pencereçigi penceresiniñ üstündemi yoqsa aşağısındamı olması.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
tr: Bala pencereçigini ortağa çıqarmaq içün kenişleticiniñ açılğan olıp olmağanı

en: Whether the header can be clicked
tr: Başlıqnıñ çertile bilip bilmegeni

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
tr: Gizli dosye ve fihristlerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether the icon-size property has been set
tr: İşaretçik ölçüsi (icon-size) hasiyetiniñ tesbitli olıp olmağanı

en: Whether the image will always be shown
tr: Suretniñ er zaman kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
tr: Kirdi fokusınıñ bu GtkWindow içerisinde olıp olmağanı

en: Whether the invisible char has been set
tr: Körünmez remizniñ tesbit etilgen olıp olmağanı

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
tr: Unsurnıñ diger soydaş unsurlar ile aynı ölçüde olıp olmaycağı

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
tr: Alet çubuğı büyügeni zaman unsurnıñ ziyade feza alıp almaycağı

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
tr: Faydalanıla bilmegen çoqraqlarnı belirtken unsurlarnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether the items should be displayed with a number
tr: Unsurlarnıñ bir numara ile beraber kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether the label is drawn in the selected font
tr: Etiketniñ saylanğan urufat ile sızılıp sızılmaycağı

en: Whether the label is drawn with the selected font size
tr: Etiketniñ saylanğan urufat ölçüsi ile sızılıp sızılmaycağı

en: Whether the label is in single line mode
tr: Etiketniñ tek satır tarzında olıp olmağanı

en: Whether the label text can be selected with the mouse
tr: Etiket metniniñ sıçan ile saylana bilip bilmeycegi

en: Whether the mark has left gravity
tr: Bu tamğanıñ sol çekimli olıp olmağanı

en: Whether the menu item is checked
tr: Menü unsurınıñ çavkelengen olıp olmağanı

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
tr: Menü unsurınıñ radio menü unsurı kibi körülip körülmeycegi

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
tr: Piksel buferiniñ (pixbuf) alfa kanalına saip olıp olmağanı

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
tr: Ög-baquv pencereçiginiñ oña tahsis etilgen fezanıñ tamamını qaplap qaplamaycağı

en: Whether the primary icon is activatable
tr: Birlemci işaretçikniñ faalleştirile bilip bilmegeni

en: Whether the primary icon is sensitive
tr: Birlemci işaretçikniñ hassas olıp olmağanı

en: Whether the private items should be displayed
tr: Hususiy unsurlarnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether the progress is shown as text.
tr: Teraqqiyatnıñ metin olaraq kösterilip kösterilmeycegi.

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
tr: Bu amel içün olğan proksilerniñ radio amel proksileri kibi körünip körünmeycegi

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
tr: Qılınğan piksel buferiniñ (pixbuf) durumına köre tüslendirilip tüslendirilmeycegi

en: Whether the secondary icon is activatable
tr: Ekilemci işaretçikniñ faalleştirile bilip bilmegeni

en: Whether the secondary icon is sensitive
tr: Ekilemci işaretçikniñ hassas olıp olmağanı

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
tr: Saylanğan dosyelerniñ yerel dosye (file:) URL'lerine sıñırlanıp sıñırlanmaycağı

en: Whether the selected font style is shown in the label
tr: Saylanğan urufat uslûbınıñ etikette kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
tr: Saylanğan çoqraq(lar)nıñ mevqiy dosye (file:) URI'lerine sıñırlanıp sıñırlanmaycağı

en: Whether the selection should follow the pointer
tr: Saylamnıñ noqtacını taqip etip etmeycegi

en: Whether the separator is drawn, or just blank
tr: Ayırğıç sızılırmı yoqsa sadece boş olurmı

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
tr: Aylanma dögmesiniñ er zamanmı yañartılacağı yoqsa ancaq qıymet qanuniy olğandamı

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
tr: Üst seviyeni kene-ölçülendirmek içün durum çubuğınıñ sıqqıçı olıp olmağanı

en: Whether the tab is detachable
tr: İlmekniñ qopuştırıla bilip bilmegeni

en: Whether the tab is reorderable by user action or not
tr: İlmekniñ qullanıcı ameli ile yañıdan sıralana bilip bilmegeni

en: Whether the text can be modified by the user
tr: Metinniñ qullanıcı tarafından deñiştirile bilip bilmeycegi

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
tr: Alet çubuğı unsurınıñ önemli mulâaza etilip etilmegeni. DOĞRU olğanda, alet çubuğı dögmeleri metinni GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ tarzında kösterir

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
tr: Alet çubuğı gorizontal yöneldirimde olğanda alet çubuğı unsurınıñ körünip körünmeycegi.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
tr: Alet çubuğı vertikal yöneldirimde olğanda alet çubuğı unsurınıñ körünip körünmeycegi.

en: Whether the toplevel is the current active window
tr: Üst seviyeniñ al-azırda faal pencere olıp olmağanı

en: Whether the widget can accept the input focus
tr: Pencereçikniñ kirdi fokusını qabul ete bilip bilmegeni

en: Whether the widget can be the default widget
tr: Pencereçikniñ ög-belgilengen pencereçik ola bilip bilmegeni

en: Whether the widget has the input focus
tr: Pencereçikniñ kirdi fokusına saip olıp olmağanı

en: Whether the widget is part of a composite widget
tr: Pencereçikniñ mürekkep bir pencereçikniñ parçası olıp olmağanı

en: Whether the widget is the default widget
tr: Pencereçikniñ ög-belgilengen pencereçik olıp olmağanı

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
tr: Pencereçikniñ üst seviye içerisinde fokus pencereçigi olıp olmağanı

en: Whether the widget is visible
tr: Pencereçikniñ körünir olıp olmağanı

en: Whether the widget responds to input
tr: Pencereçikniñ kirdige cevap berip bermegeni

en: Whether the window frame should have a close button
tr: Pencere çerçivesiniñ qapatma dögmesine saip olıp olmaycağı

en: Whether the window should be decorated by the window manager
tr: Pencereniñ pencere idarecisi tarafından bezeklenip bezeklenmeycegi

en: Whether there should be a tooltip on the item
tr: Unsur üzerinde bir alet-qaranesiniñ olıp olmaycağı

en: Whether there should be an icon near the item
tr: Unsurnıñ yanında bir işaretçikniñ olıp olmaycağı

en: Whether this link has been visited.
tr: Bu ilişimniñ ziyaret etilgen olıp olmağanı.

en: Whether this tag affects background height
tr: Bu etiketniñ arqa-zemin yüksekligine tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects indentation
tr: Bu nişannıñ kirintilemege tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects line wrap mode
tr: Bu nişannıñ sarma tarzına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects paragraph justification
tr: Bu nişannıñ paragraf tegizlemesine tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects strikethrough
tr: Bu nişannıñ üzerni sızuvğa tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects tabs
tr: Bu nişannıñ ilmeklerge tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects text editability
tr: Bu nişannıñ metin tarir etilebilirligine tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects text visibility
tr: Bu nişannıñ metin körünirligine tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the alignment mode
tr: Bu nişannıñ hizalama tarzına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the background color
tr: Bu nişannıñ arqa-zemin tüsüne tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the background stipple
tr: Bu nişannıñ arqa-zemin noqtalı-oymasına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the cell background color
tr: Bu nişannıñ hüceyre arqa-zemininiñ tüsüne tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
tr: Bu nişannıñ hazıflaştırma tarzına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the font family
tr: Bu nişannıñ urufat ailesine tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the font size
tr: Bu nişannıñ urufat ölçüsine tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the font stretch
tr: Bu nişannıñ urufat kerilmesine tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the font style
tr: Bu nişannıñ urufat uslûbına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the font variant
tr: Bu nişannıñ urufat variantına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the font weight
tr: Bu nişannıñ urufat qalınlığına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the foreground color
tr: Bu nişannıñ ög-zemin tüsüne tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the foreground stipple
tr: Bu nişannıñ ög-zemin noqtalı-oymasına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
tr: Bu nişannıñ metinniñ qılınğanı tilge tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the left margin
tr: Bu nişannıñ sol kenarğa tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
tr: Bu nişannıñ satırlarnıñ üstündeki piksel sayısına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
tr: Bu nişannıñ sarılğan satırlar arasındaki piksel sayısına tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the paragraph background color
tr: Bu nişannıñ paragraf arqa-zemini tüsüne tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the right margin
tr: Bu nişannıñ sağ kenarğa tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects the rise
tr: Bu nişannıñ yükselişke tesir etip etmegeni

en: Whether this tag affects underlining
tr: Bu nişannıñ alt-sızıqlamağa tesir etip etmegeni

en: Whether this tag scales the font size by a factor
tr: Bu nişannıñ urufat ölçüsini bir faktor ile miqyaslap miqyaslamağanı

en: Whether this text is hidden.
tr: Bu metinniñ körünmez olıp olmağanı.

en: Whether this tray icon has a tooltip
tr: Bu sini işaretçiginiñ alet-qaraneli olıp olmağanı

en: Whether this widget has a tooltip
tr: Bu pencereçikniñ alet-qaraneli olıp olmağanı

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
tr: Kirset tuşuna basılğanında ög-belgilengen pencereçikniñ (bir dialogtaki ög-belgilengen dögme kibi) qabilleştirilip qabilleştirilmeycegi

en: Whether to allow multiple files to be selected
tr: Çoq sayılı dosyelerniñ saylanuvına izin berilip berilmeycegi

en: Whether to allow multiple items to be selected
tr: Çoq sayılı unsurlarnıñ saylamına izin berilip berilmeycegi

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
tr: Xft urufatlarınıñ rumuzsızlaştırılıp rumuzsızlaştırılmaycağı (tegizleştirme); 0=hayır, 1=ebet, -1= ög-belgilengen

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
tr: Uluq üzerinde bir tolma seviyesi köstergiçi grafiginiñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
tr: Ög-baqılğan dosyeniñ ismi ile bir depo etiketiniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Whether to display an "inconsistent" state
tr: Bir "izçensiz" durumnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether to display the column
tr: Sutunnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
tr: Fokus köstergiçiniñ pencereçiklerniñ içinde sızılıp sızılmaycağı

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
tr: Uluqnıñ menzilniñ tolu uzunlığındamı sızılacağı yoqsa adımlayıcılarnıñ ve boşluqlamanıñ harıçmı tutulacağı

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
tr: Sıçan noqtacısını süyrekleyerek birden fazla unsur saylamınıñ qabilleştirilip qabilleştirilmeycegi

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
tr: Bütün-alet-taqımı canlandırmalarnıñ qabilleştirilip qabilleştirilmeycegi.

en: Whether to expand the child's tab or not
tr: Balanıñ ilmeginiñ kenişletilip kenişletilmeycegi

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
tr: Xft urufatlarınıñ kinayelenip kinayelenmeycegi; 0=hayır, 1=ebet, -1= ög-belgilengen

en: Whether to pass a proper state when drawing shadow or background
tr: Kölge yaki arqa-zeminni sızğanda uyğun bir durumnıñ yetkizilip yetkizilmeycegi

en: Whether to play any event sounds at all
tr: Er angi vaqia sesleriniñ çalınıp çalınmaycağı

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
tr: Qullanıcı kirdisiniñ keri beslemesi olaraq vaqia sesleriniñ çalınıp çalınmaycağı

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
tr: Risale dialogınıñ metni ve dögmeleri arasında bir ayırğıç qoyulıp qoyulmaycağı

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
tr: Üst hudutnıñ tolma seviyesine sıñırlandırılıp sıñırlandırılmaycağı.

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
tr: Fokuslanğanında bir saylanabilir etiketniñ mündericesiniñ saylanıp saylanmaycağı

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
tr: Bir kirildi fokuslanğanda onıñ mündericesiniñ saylanıp saylanmaycağı

en: Whether to show a sort indicator
tr: Bir sıralama köstergiçiniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether to strike through the text
tr: Metinniñ üzeriniñ sızılıp sızılmaycağı

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
tr: Çoq-satırlı yapıştırmalarnıñ tek satırğa pıtalıp pıtalmaycağı.

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
tr: Etiket metniniñ bir depo menü unsurınıñ icadı içün qullanılıp qullanılmaycağı

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
tr: snap_edge hasiyetiniñ qıymetiniñmi yoqsa handle_position hasiyetinden töretilgen bir qıymetniñmi qullanılacağı

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
tr: Pencereçikler içerisinde klavye ile yürsetkende dolanıp dolanmaycağı

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
tr: Satırlarnıñ iç sarılmaycağımı, yoqsa kelime hudutlarında yaki remiz hudutlarında sarılacağımı

en: Whether to wrap the license text.
tr: Litsenziya metniniñ sarılıp sarılmaycağı.

en: Whether tooltips should be shown on widgets
tr: Pencereçikler üzerinde alet-qaraneleriniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
tr: Terek körüniminde terek sızıqlarınıñ sızılıp sızılmaycağı

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
tr: Qarışıq soldan-sağğa hem de sağdan-solğa metin içün eki imleçniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether words are wrapped at widget edges
tr: Pencereçik uclarında kelimelerniñ sarılıp sarılmağanı

en: Which IM module should be used
tr: Angi Kirdi Usulı (IM) modüliniñ qullanılacağı

en: Which IM module should be used by default
tr: Ög-belgilengen olaraq qaysı IM (KU) modüliniñ qullanılacağı

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
tr: Terkip qutusınıñ etrafında qaysı tür kölgeniñ sızılacağı

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
tr: has-frame tesbitli olğanda kirildiniñ etrafında ne tarz kölgeniñ sızılacağı

en: Which side of the notebook holds the tabs
tr: Defterniñ angi yanınıñ ilmeklerni tutacağı

en: Wide Separators
tr: Keniş Ayırğıçlar

en: Widget
tr: Pencereçik

en: Widget name
tr: Pencereçik ismi

en: Widget to put in column header button instead of column title
tr: Sutun serlevası yerine sutun başlığı dögmesine qoyulacaq pencereçik

en: Widget to use as the item label
tr: Unsur etiketi olaraq qullanılacaq pencereçik

en: Width
tr: Kenişlik

en: Width In Characters
tr: Remiz Cınsından Kenişlik

en: Width for each item
tr: Er unsur içün kenişlik

en: Width in Characters
tr: Remiz Cınsından Kenişlik

en: Width in chars
tr: Remizler cınsından kenişlik

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
tr: Dialog tübündeki dögme mesahasınıñ etrafındaki sıñırnıñ kenişligi

en: Width of border around the label and image in the message dialog
tr: Risale dialogındaki suret ve etiket etrafındaki sıñırnıñ kenişligi

en: Width of border around the main dialog area
tr: Ana dialog mesahasınıñ etrafındaki sıñırnıñ kenişligi

en: Width of handle
tr: Tutquçnıñ kenişligi

en: Width of scrollbar or scale thumb
tr: Taydırma çubuğınıñ ya da miqyas başparmağınıñ kenişligi

en: Width of the border around the tab labels
tr: İlmek etiketleriniñ etrafındaki sıñırnıñ kenişligi

en: Width of the horizontal border of tab labels
tr: İlmek etiketleriniñ ufqiy sıñırınıñ kenişligi

en: Width of the left margin in pixels
tr: Piksel cınsından sol kenarnıñ kenişligi

en: Width of the right margin in pixels
tr: Piksel cınsından sağ kenarnıñ kenişligi

en: Width of the vertical border of tab labels
tr: İlmek etiketleriniñ vertikal sıñırınıñ kenişligi

en: Width request
tr: Kenişlik istemi

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
tr: Fokus köstergiçi ve pencereçik 'qutusı' arasında piksel cınsından uzaqlıq

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
tr: Fokus köstergiçi sızığınıñ piksel cınsından kenişligi

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
tr: Terek körünimi ızğara sızıqları kenişligi, piksel cınsından

en: Width, in pixels, of the tree view lines
tr: Terek körünimi sızıqları kenişligi, piksel cınsından

en: Window
tr: Pencere

en: Window Placement
tr: Pencere Yerleşimi

en: Window Placement Set
tr: Pencere Yerleşimi Tesbitli

en: Window Position
tr: Pencere Mevamı

en: Window Role
tr: Pencere Rolü

en: Window Title
tr: Pencere Serlevası

en: Window Type
tr: Pencere Türü

en: With this option set to TRUE, sliders will be drawn ACTIVE and with shadow IN while they are dragged
tr: Bu ihtiyariyat DOĞRU olğanda, sürgüler süyreklenüvleri esnasında FAAL ve KÖLGELİ olaraq sızılır

en: Word Wrap
tr: Kelime Sarması

en: Wrap
tr: Dolan

en: Wrap Mode
tr: Sarma Tarzı

en: Wrap license
tr: Litsenziyanı Sar

en: Wrap mode
tr: Sarma tarzı

en: Wrap mode set
tr: Sarma tarzı tesbitli

en: Wrap width
tr: Sarma kenişligi

en: Wrap width for laying out the items in a grid
tr: Bir ızğara içindeki unsurlarnı sermek içün sarma kenişligi

en: X Alignment of the column header text or widget
tr: Sutun başlığı metni ya da pencereçiginiñ X Hizalaması

en: X align
tr: X hizalaması

en: X alignment of the child
tr: Balanıñ X hizalaması

en: X pad
tr: X şilteleme

en: X position
tr: X mevamı

en: X position of child widget
tr: Bala pencereçiginiñ X mevamı

en: XDG sound theme name
tr: XDG ses teması ismi

en: XSpacing
tr: XBoşluqlaması

en: Xft Antialias
tr: Xft Rumuzsızlaştırması

en: Xft DPI
tr: Xft DPI (Düym Başına Benek)

en: Xft Hint Style
tr: Xft Kinaye Uslûbı

en: Xft Hinting
tr: Xft Kinayelemesi

en: Xft RGBA
tr: Xft RGBA (Qızıl Yeşil Mavı Alfa)

en: Y align
tr: Y hizalaması

en: Y alignment of the child
tr: Balanıñ Y hizalaması

en: Y pad
tr: Y şilteleme

en: Y position
tr: Y mevamı

en: Y position of child widget
tr: Bala pencereçiginiñ Y mevamı

en: YSpacing
tr: YBoşluqlama

en: Year
tr: Yıl

en: Your description here
tr: Tasviriñiz mında

en: height
tr: yükseklik

en: mode
tr: tarz

en: the GdkScreen for the renderer
tr: Qılıcı içün GdkScreen

en: visible
tr: körünir

en: width
tr: kenişlik

en: xalign
tr: xhiza

en: xpad
tr: xşilteleme

en: yalign
tr: yhiza

en: ypad
tr: yşilteleme
